Makaleler

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2024

Zirkonyum Diş Kaplama: Gülüş Tasarımı, Hollywood Gülüş ve Diş Estetiği denildiğinde pek çok kişinin aklına gelen ilk tedavi seçeneklerinden biridir. Estetik ve sağlıklı sonuçlar elde etmemizi sağlayan zirkonyum tedavisini kliniğimizde sıklıkla uygulamaktayız. Çünkü dayanıklı, doğal ve insan vücuduna en uyumlu diş materyalidir. Nişantaşı’ndaki kliniğimizde zirkonyum diş fiyatları 350€ ile 500€ arasında değişiklik göstermektedir.  Aşağıdaki listedeki fiyatlar TDB’nin 2024 yılında belirlediği taban zirkonyum diş fiyatlardır her kliniğin, doktorun fiyatı bu fiyatlara göre farklılık gösterebilir. En doğru fiyatı bir doktor muayenesi sonrası alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama FiyatlarıKDV Dahil Fiyat
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz)12610₺
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)6875₺
Veneer Kuron (Akrilik)5040₺
Veneer Kuron ** (Seramik)6035₺
Jaket Kuron (Akrilik)4065₺
Jaket Kuron (Kompozit)3810₺
Geçici Kuron (Tek Diş İçin)1115₺
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin)940₺
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu (Her Sabit Üye İçin)620₺
Kuron Köprü Tamiri * (Her Üye İçin)2810₺

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Zirkonyum diş kaplama fiyatları 2024 Dr. Abdulkadir Narin tarafından kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Bu konuda net bir fiyat vermek mümkün değildir fakat belli bir fiyat aralığı verilebilir.

Zirkonyum diş fiyatı belirli kriterlere göre değişiklik gösterir. 

Bu kriterler;

  • En önemlisi iyi ve alanında tecrübeli bir hekim,
  • Kişiye özel bir durum olduğu için hastanın diş tedavi durumuna,
  • Çalışılan teknisyen ve laboratuvar
  • Kaliteli malzeme
  • Mock-up sürecinde kullanılan ölçü malzemesinin kalitesi

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Zirkonyum, (zirconium dioxide) beyaz, toz halinde bir metal oksittir.  En kaliteli ve doğal görünüme sahip olan zirkonia maddesinden elde dilen zirkonyum diş kaplamaları hastalarımıza tavsiye ettiğimiz en estetik diş kaplama çeşitlerinden bir tanesidir. 

Ayrıca Instagram adresimizde daha önce yaptığımız before/after tedavi fotoğraflarımıza da göz atabilirsiniz.

WhatsApp numaramız üzerinden ağız içi durumunuzu iletirseniz size ayrıntılı bilgi verebiliriz. 

Zirkonyum Diş Yaptıranlar Memnun mu?

Zirkonyum diş kaplamaları, estetik ve dayanıklılık açısından birçok hastanın memnuniyetini kazanmıştır. Zirkonyumun doğal dişlere benzer bir görünüm sunması, estetik bir gülümseme elde etmek isteyen hastalar için tercih edilme sebeplerinden biridir. Ayrıca, zirkonyum diş kaplamalarının uzun ömürlü olması ve çürümeye karşı dirençli olması da avantajları arasındadır.

Ancak her bireyin deneyimi farklı olabilir ve memnuniyet seviyesi kişiden kişiye değişebilir. Bazı hastalar zirkonyum diş kaplamalarıyla ilgili olumlu deneyimler yaşarken, bazıları da bireysel olarak istenmeyen sonuçlar yaşayabilir. Bu, kaplamaların doğru şekilde uygulanmasıla alakalı bir durumdur. Zirkonyum diş kaplamaları tedavileri yapmayı düşünüyorsanız diş doktorunuzu araştırın. Estetik diş hekiminin eğitimine, deneyimine, yaptığı tedavilere bakın. Kliniğimizde yapılan tedavileri, öncesi sonrası resimleri için instagram hesabımıza bakabilirsiniz, ayrıca kliniğimizde tedavi olmuş olan hastalarımızın yorumlarına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.