Pembe Estetik

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Pembe estetik, estetik diş hekimliği tedavisi kapsamında kozmetik anlamda yapılan bir diş eti operasyonu işlemi demektir. Diş etleri, dişlerin etrafını saran ve görünüşlerini belirleyen bir çerçeve gibidir.

Estetik bir gülüş için sağlıklı diş etleri vazgeçilmezdir. Diş etlerinin sağlıklı olmalarının yanı sıra bu çerçevenin aynı zamanda dişleri simetrik ve istenen şekilde sarması da gerekir.

Pembe Estetik; estetik bir gülüş için dişlerin dudaklar ve diğer dişlerle olan ilişkisini yansıtır. Bunun yanında dişlerin diş etleriyle ve diş etlerinin dudaklarla olan ilişkisi de çok önemlidir.

Diş etlerinin dişler arasında simetrik ve hizalı şekilde uzanması ve dişler arası boşlukları tam manasıyla doldurması önemlidir. Bu sayesinde uygun olarak çerçevelenmiş dişlerle estetik bir gülüşten söz edilebilir. Konu ile alakalı olan videomuzu izleyebilirsiniz.

Pembe Estetik Uygulaması

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Sağlıklı diş eti, gülkurusu pembe renginde, keskin sınırlı, sıkı kıvamlı, kanamasız ve üzeri hafif pütürlü bir yapıya sahiptir.

Diş eti sağlığı ne kadar iyiyse o kadar estetik ve güzel görünür. Ancak bazı durumlarda diş etleri sağlıklı ve dişlerin dizilimleri ideal olmasına rağmen diş etindeki düzensizlikler sebebiyle estetik bir görüntü elde edilemez. Böyle durumlarda diş eti estetiğine başvurulur.

Pembe Estetik Müdehaleleri

Diş etlerindeki şekil bozuklukları ve asimetrilerin giderilmesi (diş eti manikürü), gülümseme esnasında diş etlerinin çok fazla görünmesinin  (gummy smile) giderilmesi ve diş etindeki renklenmiş alanların ortadan kaldırılması gibi işlemler pembe estetik için yapılan müdahalelerdir.

Bu operasyonlar ile amaçlanan hem renk ve kıvam olarak istenilen sağlıklı diş etlerine sahip olmak hem de bu sağlıklı diş etleri ile mevcut olan veya yapılacak dişlerde estetik görüntüyü sağlayacak oranı yakalayan bir çerçeve oluşturmaktır.

Bu çerçevenin ve yapılacak dişlerin en/boy oranlarının ideale yakın olarak tesis edilmesi sayesinde gözün aradığı, estetik ve daha hoş bir gülüş elde edilmiş olunur.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe estetik işlemleri uygulanan ileri anestezi teknikleri sayesinde tamamen ağrısız geçen küçük cerrahi operasyonlardır. Operasyon sonrasında hastamızın günlük hayatı aksamaz. 1 hafta içerisinde tamamen normale dönen diş etleri hemen hemen tüm hastalarda ek bir müdahaleye gerek kalmadan son halini alır.

İyileşme sürecinin ardından yapılacak dişler için öngörülen estetik çerçeve böylelikle hazırlanmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir estetik müdahale olduğundan sanki bu keyfe keder yapılıyor gibi yanlış algı söz konusu estetik müdahalelerin hepsi tüm tıbbi müdahalelerin ön şartı. Bu bağlamda pembe estetiğe yönelik olarak yapılacak müdahalelerde önceden muhakkak bölgeye dişlere ve dişlerin etrafındaki sert dokulara herhangi bir zarar vermeden bu işlem yapılması hedeflenir. Sağlığa zararlı değildir.

Pembe estetik müdahaleleri yarım saatle bir buçuk saat arasında değişen süreler gerektirmekte. Bu sürenin ne kadar uzun olacağını müdahale sahasının ne kadar geniş olduğu belirliyor. Diş etleriyle beraber altındaki sert  dokulara müdahale ettiğimiz durumlarda süre biraz daha uzamaktayken çok küçük müdahalelerle diş etini şekillendirmemiz mümkün olduğu vakalar arasında süre değişik zamanlar göstermekte. Operasyonun yapılmasından sonra ertesi gün normal   hayatımıza geri  dönebiliyorsunuz. ç

Çok ileri düzeyde müdahalelerde hayatımıza dönmemiz 3-4 günü bulabilir cerrahi müdahalenin sert dokuları kapsadığı kısımlarda yüzümüzde bir kısım şişmeler olabilmekte

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!