Genel Makaleler

İmplant Nedir?

Implant tedavisi eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen titanyum malzemelerden oluşan bir vidadır. Eğer diş eksikliğiniz varsa ve protezleri ve köprüleri denediyseniz; sadece iyi uymadıklarını, rahat olmadıklarını, harika görünmediklerini ve size daha fazla rahatsızlık hissettiriyorsa bizim tedavi prosedürümüzü dikkate almalısınız. Bu popüler uygulamalar sayesinde, bu değişiklik, mevcut gülüşünüze kalıcı olarak uyum sağlar ve doğal dişlerinizde olduğu gibi, ısırmanızı, gülümsemenizi, konuşmanızı, güldürmenizi sağlar. Bu prosedürle ilgili en iyi şeylerden biri, bir kez var olduklarında, spesifik durumlar harici bir ek bakım gerektirmediğinden orada olduklarını bile unutursunuz. Bu tür diş değiştirmelerinin nasıl doğal ve güvenli olduğu düşünülür. Yeni dişleriniz için güçlü bir kök oluşturmak için çene kemiğine oturan bir titanyum implant kullanarak diş implantı operasyonu ile , bir daha takma dişler veya eksik diş sorunları hakkında asla endişelenmenize gerek kalmaz.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Tek İmplantlar

Kayıp bir dişiniz varsa, tek diş implant en ideal çözümdür. Burada bir implant ve tıpkı doğal dişlerinize benzeyen bir implant üstü kron ile restore ediyoruz.

Çoklu İmplantlar

Eğer birden fazla diş eksikse, ancak çevredeki dişler sağlıklıysa, çoklu implant en iyi seçimdir. Burada iki yeni implantı yerleştirip, doğal dişlerinizle çevrelenmiş ve onlara benzeyen uygun kronları uyguluyoruz. Bu sayede her implant tedavimizdeki gibi takılan dişin doğal gözükmesini sağlıyoruz.

All-on-4 veya All-on-6 Diş İmplantları

Tam bir çene diş değiştirmek isteyen hastalarımız için All-on-4 ya da All-on-6  olarak bilinen bir implant tedavi yöntemini uygularız. Burada, üst veya alt çenenize dört ya da altı diş implantı yerleştiriyoruz. Doğal görünen ve doğal hissettiren bir diş dizilimi yapmaktayız.

Online Randevu Alın

.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Doğal diş gibi görünür
 • Diş kaybından oluşan diş bozulmasını engeller
 • Ağız içi konforu arttırır
 • Konuşma ve yeme kabiliyetini güçlendirir
 • Uzun ömürlüdür bakımı zor değildir
 • Dayanıklıdır

Diş implantının avantajları çok fazladır ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diş implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için  bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dt Abdulkadir Narin yaklaşık 20 yıllık implant diş hekimi deneyimi ile bu zaman kadar binlerce hastaya implant tedavisi uygulamıştır. İmplant Tedavisi artık Bir günde implant ve üstüne diş olarak gerçekleşebilmektedir. Sizde Güncel Diş Hekimliğinden faydalanın ve dişsiz yaşamayın!

İmplant Diş Nasıl Uygulanır?

Bir diş implantı, diş kaybının olduğu bölgeye yerleştirilen bir titanyum vidalarından oluşur. Implant, diş etlerine vidalanarak kemiğe sabitlenir ve böylece diş kaybının olduğu bölgede sağlam bir temel oluşturur. Daha sonra, implant üzerine özel bir diş protezi ya da doğal görünümlü bir diş takılır. İmplant uygulaması genellikle birkaç aşamada gerçekleştirilir ve diş hekiminin yanı sıra oral cerrahlar veya periodontologlar tarafından gerçekleştirilir. Beklenenden çok daha kolay geçer. Hastalarımıza nasıl geçti diye sorduğumuzda “Beklediğimden çok daha kolay geçti” diyen hastalarımız çok fazla.

[wpdevart_youtube caption=”” align=”center”]Axh6QRqSyBI[/wpdevart_youtube]

İmplant Diş Çürür Mü ?

Diş implantları, eksik dişlerin kökü olarak görev yaptıkları çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilir. İmplantlardaki titanyum çene kemiğinizle birleştiğinden, implantlar sabit köprü veya takma dişler gibi kaymaz, ses çıkarmaz veya kemik hasarına neden olmaz. Ve malzemeler, normal köprüyü destekleyen kendi dişleriniz gibi çürümez.

İmplant Sonrası Bakım

implant yöntemi cerrahi bir işlemdir. Bu sebeple tedaviden sonraki ilk 48 saat içerisinde hafif sızıntı şeklinde kanama olması son derece doğal bir durumdur. 
Bu süreçte yaranın iyileşmesine olumsuz tesir etmemesi adına ağız çalkalanmamalıdır. Bununla birlikte. tükürmekten kaçınılmalıdır. Aksi takdirde yaranın pıhtılaşması engellenir ve kanama miktarı artar. İmplant ömrü ne kadar merak ediyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Sigara Kullanımına Ara Verilmelidir.
  Sigara kullanımı yaraların iyileşme sürecini uzatır.
 • Yumuşak ve Zahmetsiz Çiğnenen Besinler Tüketin.
  Özellikle sert yüzeyli yiyeceklerden, dişlere yapışabilecek yiyeceklerden uzak durun. Soğuk ve sıcak gıdalardan kaçının.
 • Tedavi uygulanan bölge ile yemek yemeyin.
  Tedavi Uygulanan Bölgeyi Dilinizle Kurcalamayın ve Ağzınızı Zorlayarak Dişlerinizi Görmeye Çalışmayın. Aksi takdirde bölgede kanama olmasına yol açabilir hatta dikişlerinizin açılmasına neden olabilirsiniz.
 • Ağız Bakımını Aksatmayın.
  Cerrahi müdahale sebebiyle implant tedavisi uygulanan bölge enfeksiyon oluşumu için risk teşkil etmektedir. Ağız bakımının aksatılması ile bakteriler çoğalarak bölgede enfeksiyon oluşumuna neden olabilir. Bu ise tedavinin başarısını tehdit edecektir.
 • Kanamayı Tetikleyecek Aktivitelerden Kaçının.
  Vücudu zorlayarak yapılan tüm aktiviteler kanamaya neden olabilir. mümkünse bir süre spora ya da efor gerektiren başka uğraşlara ara verilmelidir.
 • İlk 48 Saat Ağrı ve Şişlik Gözlemlenebilir.
  İlaçları düzenli kullanarak buz uygulayın. Soğuk kompres yapın.İyi bir iyileşme için iyi ağız hijyeni şarttır. Ameliyattan sonra seyreltilmiş Listerin (1 kısım Listerin ila 4 kısım su) ile durulayın Dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun, ancak çekim bölgesinden kaçının. Sütürler 1-2 hafta içinde çözülür. Ameliyattan hemen sonra egzersizi minimumda tutun.

Kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı egzersiz yapar ve yükseltirseniz, kanama meydana gelebilir. İyileşme dönemi sırasında aktivite sırasında sorunlardan kaçınmak için beslenmenizin yeterli olduğundan emin olun. Implant Sonrası mutlaka diş hekiminize danışarak hareket ediniz. Burada yazılanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır hiç bir tedavi kapsamında yapılmamıştır.

İmplant Fiyatları 2024

Yapılacak olan tedavi kapsamında implant  fiyatları implant adeti, markası, aynı gün yapılıp yapılmaması, dikişsiz olması gibi durumlara göre değişiklik gösterecektir. İmplant fiyatları Detayları için tıklayarak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Implantım Estetik Olarak Kendi Dişim Gibi Görünür mü?

implant yapılırken en önemli konulardan bir tanesi implant sonrası yapılan restorasyonun kendi dişinizle aynı görüntüde olmasıdır. Burda sadece dişin formundan, renginden, şeffaflığından bahsetmiyoruz diş eti çizgisinin  de yan taraftaki dişle aynı sekilde devam ediyor olması estetik anlamda çok hayatidir. Diş çekimi yapılan bölgenin kemikle ilgili beslemelerinin doğru bir şekilde yapılması implant yapılan bölgede  kendi dişinizle gerek diş eti açısından gerekse yan taraftaki diş ile benzer estetik durumu yakalama açısından bu hedeflerin olması tabii ki en önemli konuların basında geliyor. Gittiğiniz doktor arkadasın bununla ilgili daha önce yaptığı vakalarının fotoğrafların bakarsınız fotoğraflar üzerinden bu konuyla ilgili daha detaylı daha geniş bilgi elde etme sansınız olur.