Makaleler

Hollywood Smile Nedir?

Günümüzün en ünlü şarkıcıları, aktörleri ve modelleri kusursuz gülüş tasarımına ya da popüler olarak Hollywood gülüşü olarak adlandırılan ışıltıya sahiptir. Ünlülerin Dişleri ‘nin değişimlerini görmek için sayfamıza mutlaka göz atın. Hollywood gülüşü, bir dizi Estetik Diş Hekimliği prosedürü kullanarak dişlerinizi mükemmelleştirmeyi amaçlayan sanatsal bir tedavidir. Estetik Diş Hekimi Abdulkadir Narin, doğal dişlerinizi korumak veya görünümünü iyileştirmek için ince bir veneer, zirkonyum diş kaplama, lamine diş kaplama veya diş estetiği, kozmetik bonding ve pembe estetik gibi tedavileri size önerebilir. Hollywood smile, çoğu ünlülerin ve modellerin yüzü için ideal tasarımcı gülüşünü ifade eder. İnci gibi, parlak, hizalı ve boşluksuz beyaz dişlerin belirli özelliklerini oluşturur. Hollywood smile prosedürü, çok çeşitli diş bozukluklarını düzeltebilen basit bir prosedürdür. Bu gülüşün amacı ideal bir diş seti ve ışıltılı bir gülümseme elde etmektir. Teknoloji sayesinde, diş kaplamalarına, dişlerin cephesine uygulanan çeşitli malzemelerden yapılmış yaprak diş benzeri yapılara dayanmaktadır. Diş kaplamalarının işlevi mevcut aksilikleri gölgede bırakmak ve gülümsemeyi yeniden kozmetik ve estetik olarak yeniden tasarlamaktır. Örneğin, bir Hollywood gülüşü prosedürünün düzeltebileceği Diş sorunları, diş renklenmeleri, lekelenmeler, bozulmalar ve boşluklardır.

Online Randevu Alın

.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Gülüşünü güzelleştirmek isteyen bir birey kliniğimize geldiğinde öncelikle bireyi tanımaya yönelik süreç çok önemlidir. Yüzün karakteristik yapısı değerlendirilir. Bakışlarla, ten rengiyle ve dudak yapısıyla bir ahenk içerisinde olması hedeflenerek kişiye özel bir estetik gülüş tasarlanır. Gülüş Tasarımı sayesinde her hastamıza özel bir gülüş hedeflenerek tasarlanır. Kliniğimizde gülüş estetiğine yönelik tedavi yöntemlerimiz ve teknik alt yapımız çok güçlüdür. Estetik gülüş sonucu elde etmeye yönelik doktorun ve hastanın ortak kararı ile gerekli tedavi süreci başlatılır.

Hollywood Smile Kimlere Yapılır?

Güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen, gülüşünden şikayetçi ve dişlerinde gülmesini engelleyen faktörler bulunduran bütün bireyler gönül rahatlığıyla Hollywood gülüşü yaptırabilir.

Hollywood smile yaptırabilecek kişiler;

 1. Dişlerini beyaz ve parlak olmasını isteyen
 2. Düzensiz kırık dişleri olan
 3. Ayrık dişleri olan
 4. Gülüşünün etkisini, estetiğini ve simetrisini geliştirmek isteyen
 5. Doğru şekilde ısırmaya sahip olmayan
 6. Öz güvenini arttırmak isteyen

Gülüşünü beğenmeyen ve gülüşünü güzelleştirmek isteyen her birey Hollywood smile tedavisini yaptırabilir. Genel ağız ve diş sağlığı tedavileri ihtiyacı olan bireyler olabilir bu bireylerin öncelikle genel tedavilerini olması gerekmektedir. Estetik diş doktorumuz muayene sonrasında gerekli tedaviler ile ilgili size bilgi verecektir.

Hollywood Smile Hangi Rahatsızlıkları Giderir?

Daha güzel bir gülüşe sahip olmak için gülüşünüzü kötü etkileyen faktörleri rahatsızlıkları gidermemiz gereklidir. Kişinin isteğine göre dişleri daha düz, daha beyaz, daha kusursuz hale getiririz. Dişlerin arasındaki boşlukları düzetilir. Şekli bozuk dişleri güzelleştirir. Bireyin dişi yok ise oraya diş kazandırılır. Genel ağız ve diş sağlığınız iyileştirilir.

Hollywood Smile Gülüş Tasarımı İşlemleri Nelerdir?

Hollywood Gülüşüne sahip olmak için bir takım tedaviler yapılmaktadır. Bu tedavileri sıralayacak olursak;

 1. Diş Taşı Temizliği: Dişlerin etkilenen kısmındaki ve köklerindeki tartar ve bakterileri derinlemesine temizleyerek enfekte bölgeyi tedavi ediyoruz.
 2. Diş Eti Estetiği: Herhangi bir diş eti hastalığı için kapsamlı bir tedavi istiyorsanız, bu en iyi seçeneğinizdir. Diş etlerinde bakterilerin tekrar büyümesini engelleyen hastalıklı dokuları çıkarmak için lazer ışınları kullanıyoruz.
 3. Diş beyazlatma: Beğenmediğiniz sararmış, rengi değişmiş dişleriniz, genetik veya travma gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanır. İyi haber şu ki, diş beyazlatma hizmetimizle parlak gülüşünüzü geri kazanmanıza yardımcı olabiliriz.
 4. Uyku Apnesi Tedavisi: Bu uyku bozukluğu, alt çenenin geriye doğru kaymasıyla ortaya çıkar ve bu da kişinin aşırı derecede horlamasına neden olur. Tedavi edilmezse, bu solunum yollarınızı tıkayabilir. Horlama Apareyi kullanabilirsiniz.
 5. Kaplamalar: Aşınmış, lekeli, veya yanlış hizalanmış dişleri onarmak için kaplama kullanıyoruz. Bu ince kaplamalar, dişlerin doğal güzelliklerini geri kazanmalarına yardımcı olmak için mevcut dişlerin üzerine yerleştirilir.
 6. Crown kaplama: Kaplamalardan farklı olarak, dişin sadece ön yüzeyini değil dişin tamamını kaplar. Bu kaplama yönteminde dişler kaplamanın yapıştırılması için küçültülür.
 7. Estetik Dolgular: Diğer diş kliniklerinden farklı olarak hastalarımızın dişlerindeki boşlukları kapatmak için estetik beyaz dolgular kullanıyoruz. Bu özel dolgu macunu, reçine esaslı kuvars, seramik parçacıklar, toz cam ve silikadan oluşur.
 8. İmplantlar: Diş kaybetmek sorun olmamalı. Diş implantları dişlerin yerini alabilir ve kuronlar, köprüler ve protezler için temel görevi görebilir. implant tedavilerini ve üzerine gelecek dişi bir günde implant tedavisi ile yapıyoruz.
 9. Kanal Tedavisi: Enfekte sinirler ve hasarlı dokular şiddetli diş ağrısına neden olabilir. İşin iyi yanı, Kanal tedavisi ile ağrının giderilmesine yardımcı olabiliriz.
 10. Yirmilik Diş Çekimi: Ağrısız, Acısız 20’lik dişleriniz size artık sorun olmaktan çıkıyor.
 11. Sedasyon (Uyutarak) İle Diş Tedavisi: Bazı hastaların diş hekimlerinin yanında gergin hissetmeleri kaçınılmazdır. Bu nedenle, diş tedavilerini tehlikeye atabilecek tetikleyicileri azaltmaya yardımcı olmak için sedasyonla diş tedavileri planlamaları yapmaktayız.

Detaylı bilgi ve randevu için mutlaka Estetik Diş Hekimimiz ile bir muayene planlayın.

Laminate Veneer

Laminate veneer, lamine diş kaplama olarakta bilinen ince, diş rengide materyallerden yapılan dişin ön yüzeyine yapıştırılıp görünüşünü geliştiren bir tedavidir. Aynı zamanda dişin rengini, şeklini, boyutunu ve hizasını düzeltebilir. Doğal görünür renk ve şekil bakımından diğer dişlerle denk olurlar. Düzenli bakım ile 10-15 yıl gönül rahatlığı ile kullanılabilirler.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma estetik diş hekimliği prosedürlerinden biridir. Dişin rengini beyazlatma üzerine yapılır. Birkaç diş beyazlatma methodu vardır bunlar; Ofis tipi beyazlatma ve Ev tipi beyazlatma olarak kısaca anlatılabilir. Diş beyazlatma işleminin sonucu uygulanan yönteme ve dişin o anki durumuna doğru orantılı olacak şekilde sonuç verir. Etkisi düzenli bakım ile aylar boyunca sürebilir. Diş hekimimiz sizin için en iyi yöntemi uygulayacaktır.

İmplant Tedavisi

İmplant çene kemiğinin içine, diş köküne koyulan küçük titanyum parçadır. Yerleştirilen implantın olduğu bölge iyileşip kemikle birleştikten sonra diş takılır. İmplantlar dişi olmayan bireyler için kalıcı bir diş çözümüdür. Doğal diş fonksiyonları gösterir tek veya çoklu diş implantı yapılabilir.

Kompozit Reçine Kaplamalar

Kompozit reçineler, diş dolguları ile aynı malzemeden yapılır ve bu nedenle, uygulamaları nispeten basit olmasına rağmen, belirli şekil ve renk özelliklerine uyacak şekilde modifikasyonları kolay olabilir.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Tedavi süresinin uzunluğu yapılan tedavi programına göre büyük farklılıklar göstermektedir. İlk olarak diş hekiminiz ağız içinizin dijital modelini alır. Bunun üzerine hastamız ve diş hekimimiz fikirlerini isteklerini dile getirerek bir tedavi planı oluşturulur. Hastamız tedavi planına göre istediği gülüşe kavuşma imkanı bulur.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

 1. Estetik görünüm: Genel yüz görünüşünüzü iyileştirir. Dişleriniz sağlıklı, beyaz, parlak görünür özgüveninizi arttırır.
 2. Ağız sağlığı problemleriniz giderilir: Kırık dişler, aralıklı dişler, hizası bozuk ve şekli bozuk dişleriniz düzeltilir.
 3. Uzun ömürlü: Dişlerimize uygulanan zirkonyum veya lamine kaplama ile dişlerimiz daha kuvvetli ve daha dayanıklı olur. Doğru bakım ile ömür boyu kullanabilirsiniz.
 4. Özelleştirilebilir: Doğal dişinizin rengini ve şeklini eşleyecek şekilde uygulanabilir.

Hollywood Smile Fiyatları 2024

Diş hekimliğindeki mevcut gelişmelerle, daha tedaviye başlamadan önce yeni gülüşünüzün nasıl görüneceğini size göstermenin birçok yolu var. Dijital Gülüş Tasarımı ile sürprizler olmayacak ve yolun her adımında birlikte ilerleyeceğiz. Hollywood Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024 ile ilgili detaylı bilgi ve fiyatlar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.