Makaleler

Nişantaşı Laminate Veneers Tedavisi

Nişantaşı laminate veneers tedavisi, mevcut dişin üzerine porselen lamina diş tabakasının yapıştırılma işlemidir. Her bireyin kendi dünyasında oluşturduğu ve niteliklerini belirlediği bir estetik görüşü vardır. Bu doğrultuda bireyler ferdi açıdan ve bulunduğu çevre koşulları bakımından bu benimsedikleri estetik anlayışını hayatlarında tatbik ederler. Fakat estetik beklentiler bireyler arasında farklı önceliklere göre sıralansa da herkesin bir hususta beklentisi ortaktır: estetik bir gülüş. Güzel ve estetik gülüş, bir insanın yalnızca yüz ifadesi değildir; aynı zamanda kişiliğine dair birçok ayrıntı içeren bir eylemdir.

Bu sebeple gülüş esnasında oluşan ağız ve diş görüntüsünden rahatsız olan bireyler sıklıkla gülüş estetiğine ve gülüş tasarımına yönelik gerçekleştirilen beyaz estetik ve pembe estetik tedavilerine başvurmaktadır. Çünkü herkes gülerken estetik bir görüntü içinde olmak ve estetik gülüşe sahip olmak ister.
Kliniğimize gülüş estetiği ve tasarımı için başvuran pek çok hastamıza diş beyazlatma tedavisi, pembe ve beyaz estetik tedavileri, porselen lamina veneer ya da yaprak porselen kaplama diş, zirkonyum kaplama diş, implant diş tedavileri, bonding dolgusu ve artenemal tekniği gibi tedaviler uygulamaktayız. Bu gülüş estetiği yöntemleri sayesinde estetik açıdan son derece başarılı ve sağlıklı sonuçlar elde etmekteyiz.

Nişantaşı Laminate Veneers Tedavisi

Fakat bazı hastalarımızın mevcut dişleri ne kadar beyazlatma işlemi uygulansa da tam anlamıyla beyaz bir renge ulaşmaz. Bu durumda hastalarımızın talepleri doğrultusunda gülüş estetiği ve gülüş tasarımı tedavi yöntemlerinden ve beyaz estetik tekniklerinden biri olan laminate veneers tedavisi uygulamaktayız.

İnsanoğlu Varlıktaki estetikten esinlenerek; doğayı taklit ederek sanat eserleri ve tasarımlar meydana getirir. Bir sanat eserini kusursuzluğa yaklaştıran ve onu estetik açıdan güçlü kılan unsur ise bugün ile uyumudur.

DentNis ailesi olarak tüm estetik diş operasyonlarını bu yaklaşımla uygulayarak, estetik müdahalelerle güzel görünümü sağlamayı hedeflemekteyiz. Çünkü en güzel ve en estetik diş, en doğal görünen; kendi içinde doğal bütünlüğü sağlayandır, lamina diş tekniği ile tam da bu estetik ve doğal dişleri hastalarımıza kazandırmaktayız; gülüşlerine bir nevi ışıltı katmaktayız.

Laminate Veneers Tedavisi ve Aşamaları

Lamina diş estetik amaçla uygulanan; dişlerin ön yüzeyine birtakım işlemler sonucu yapıştırılan 0,3 mm inceliğe sahip olabilen ince formlu porselen yüzey kaplamalarıdır.

Laminate veneers, göze lens takılması gibi dişe zarar vermeden ve hiçbir kesme işlemi yapmadan dişin ön yüzeyine yapıştırılan daha güzel form ve renkte dişler oluşturmamızı sağlarlar. Gülüş estetiği ve gülüş tasarımı sürecinde interaktif olarak hasta ile hekimin belirlediği formları, hastaların ağız durumları ve mevcut dişleri incelenerek oluşturulur.

Öncelikle kliniğimizde hastalarımızın ağız durumlarını ve mevcut dişlerini inceleriz; dişlerin uzunluğunu ve porselen lamina veneer diş tedavisine ihtiyaç duyulan bölgeleri tespit ederiz. Ardından bu bilgiler doğrultusunda dijital ortamda 3 boyutlu tasarım aşamasına geçeriz.

Bu aşamada hastamızın beklentileri ve klinik açıdan en doğru yaklaşımla en estetik gülüşü hastamıza özel olacak şekilde tasarlarız. Eğer hastamızın dişlerinde ekstra bir tedavi gerektiren durum varsa öncelikle onu ortadan kaldırdıktan sonra ölçümlere göre belirlenen porselen lamina veneer ya da yaprak porselen dişleri hastamızın kendi dişlerinin üzerine yapıştırırız.

Teorik olarak dişlerin yüzeyine herhangi bir müdahaleye gerek olmasa da pratik uygulama esnasında yüzey aşındırma gibi bazı işlemler yapılabilmektedir. Tedavi sonrası bu dişler, dişin kendi minesini renk ve şeffaflık bakımından çok iyi bir şekilde taklit eder; yapıştırma işlemiyle ise mine ve lamina veneer dişler kimyasal olarak kaynaşarak bütünleşir.

Nişantaşı Laminate Veneers Tedavisi Sonrası

Laminate Veneer kendi diş minenizle kaynaşınca doğal diş haline gelen dişler, tıpkı kendi dişleriniz gibi düzenli bakım ve klinik kontroller sayesinde uzun ömürlü olmaktadır. Biz klinik olarak en az yılda bir kez kontrole gelinmesini tavsiye etmekteyiz. Bu sayede dişler daha sağlıklı bir şekilde, estetik görünümünü muhafaza ederek ağızda çok daha uzun yıllar kalabilir; en az 8-10 yıl fonksiyonlarını ve estetik görünümlerini eksiksiz bir şekilde sürdürebilir.
Lamina diş hazırlanmaları üst düzey bir rafine donanım ve nitelikli iş gücü gerektirdiği ve malzemelerinin ithal ürünler olduğu için porselen lamina veneer diş kaplama maliyeti yüksek bir tedavidir. Tedavi uygulanacak olan dişlerin sayısı kadar tedaviye eşlik edebilecek pembe estetik uygulamaları, beyazlatma uygulamaları maliyeti fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

Laminate Veneers Tedavisi Kaç Günde Biter?

Toplamda 2 seans olacak şekilde tedaviyi bitirebiliriz. Dişler laboratuvarda hazırlanıp elimize ulaştığında sizlere yazacağımız bir sonraki randevumuzda dişleri yeni lamine dişler için hazırlayıp dişleri simante ediyoruz. Toplamda 7-14 gün aralığında tedavi tamamen biter. Bu günler aralığında herhangi bir problem yaşamayacaksınız, günlük hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz. Bıraktığı etki düşünüldüğünde gerçekten uzun bir tedavi olacakmış gibi görünsede uzman ellerde çok hızlı ve etkili bir estetik, kozmetik diş tedavisi seçeneğidir.