Dikişsiz Implant

Dikişsiz İmplant

Belki de pek çok hasta için implant tedavisi operasyon esnasında açılan kesiler ve atılan dikişler nedeniyle korkutucu bir işlem olarak görülmektedir. Ağız içerisine uygulanan kesi ve dikiş işlemleri diş operasyonları konusunda bireyleri çekimser kılmaktadır.

Fakat klasik implant tedavilerinin aksine diş hekimliğindeki teknolojik ilerlemelerle artık kesi ve dikiş uygulanmadan da operasyon yapmak mümkün hale gelmiştir. Bu yönüyle kesi ve dikiş korkusu yaşayan hastalarımız için dikişsiz implant tedavisi müjde niteliği taşımaktadır. “Flapless surgery” olarak adlandırılan dikişsiz lazerle implant ile hastaların tedavi sonrası iyileşme sürecindeki konforu da artmaktadır.

Dikişsiz Lazerle İmplant Tedavisi

Dikişsiz Lazerle Implant

Bu teknik ile dijital diş hekimliğinin sağladığı pek çok kolaylığı görebilmekteyiz. Çünkü dikişsiz lazerle implant tekniği bütünüyle dijital diş hekimliği altyapısıyla gerçekleştirilen bir operasyondur.

Tedavi başlangıcında öncelikle hastanın tomografi ile ağız ve diş ölçümleri alınır; kemik ve yumuşak dokuların elde edilen 3 boyutlu görünümü dijital ortama aktarılır.

Bilgisayar ortamında implantların konumlandırılacağı bölgenin ölçüler dâhilinde tespiti yapılır ve stentler oluşturulur.

Kemiği çıplak gözle görmeye gerek kalmadan 3 boyutlu olarak analiz edildiği için stentler yardımıyla implantlar yerleştirilir. İmplantlar bilgisayarda yerleştirilmesi planlandığı gibi hastanın ağzına yerleştirilir.

Dikişsiz İmplantın Avantajları

Dikişsiz lazerle implant tedavisinde kesi açılmadığı için herhangi bir doku zorlamasına bağlı tahribat oluşmaz ve daha atravmatik bir operasyon süreci oluşur. Böylelikle tedavi sonrası iyileşme süreci çok daha konforlu ve hızlı bir şekilde atlatılır.

Bedeninizin herhangi bir noktasına dikiş atılması düşüncesi pek çok bireyi korkuttuğu için bilhassa dikişsiz yapılıyor olması psikolojik anlamda rahatlatmaktadır. Dikişsiz lazerle implant yönteminde kesi ve dikiş atılmadığı için doku yaralanmaları ortadan kalkar; böylelikle hem enfeksiyon riski ortadan kalkar hem de ödeme bağlı şişlikler görülmez. Aynı şekilde tedavi sonrası iyileşme sürecinde de hasta ağrı hissetmez.

Dikişsiz Lazerle implantın Maliyeti

Bu yöntem teknik altyapı ve donanımla uygulanan bir tedavi olduğu için maliyetli bir işlemdir. Fakat dikişsiz lazerle implantı maliyetli hale getiren unsurlar aynı zamanda tedaviyi daha atravmatik, iyileşme sürecini daha konforlu hale getirdiği için sağladığı avantajlar bakımından yine dikişsiz implanta üstünlük sağlamaktadır. Dentnis Estetik Diş Kliniği olarak sağladığı avantajlar nedeniyle bizim de tercih etmekte olduğumuz bir yöntemdir.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!