Makaleler

Anti Aging Diş Hekimliği

Anti-Aging Diş Hekimliği Nedir?

Yaşınız ilerledikçe tüm vücudumuz gibi yüz ve çene bölgesinde de yaşlanma belirtileri karşımıza çıkar.  Dişlerin aşınması ile iki çene arası mesafe azalır ve yüzde daha çökük iç bükey bir görüntü oluşur. Dudak ve yanaklarda destek kaybolduğu için kırışıklıkların ortaya çıkması hızlanır. Yumuşak dokulardaki bu değişimlerin yanı sıra zamanla diş minesinde aşınmalar ve incelmeler meydana gelir. Bu yüzden alttan dentin tabakası yansımasının artmasıyla dişlerin daha koyu görünür. Bu kayıpları telafi edip, geçen zamanın izlerini silmek Anti-Aging Dentistry nin konusudur.

Estetik Lamine tedavisi ile kaybedilen boyut geri kazandırılabilir, sağlıklı ve daha beyaz gülümsemeler ile gülüş tasarımı elde edersiniz. Beyazlatma tedavisi ise sadece renk açısından estetik gülüşü engelleyen dişlerde tatmin eden sonuçlar verir.

Anti Aging Diş Hekimliği

Anti Aging Diş Hekimliği ile Nasıl Genç Olunur?

Dişlerinizin yüz yapınızı destekleme şeklini değiştirmek ve size daha genç görünen bir gülümseme vermek için kozmetik diş hekimliği prosedürleri kullanılır. İyi bir gülüş tasarımı hem uzun ömürlü sonuçlar verir hem de ameliyatsız bir gençleştirme etkisi yaratır!

Bazı yaşlanma önleyici diş hekimliği prosedürleri şunları içerebilir:

Tedavi planınız, kişiye özel durumunuza bağlı olarak yukarıdakilerden bir veya daha fazlasını içerebilir.

Yaşlanmayı geciktiren diş hekimliği tedavi seçenekleri ile genellikle kaplama veya kron kombinasyonunu içerir. Bazı hastalarımızda daha iyi dudak desteği ve daha iyi bir gülüş elde etmek için ön dişlerinde dört kaplamaya ihtiyacı olabilir. Bazı hastalarımızda ise tüm gülümseme çizgisinin düzgün bir şekilde görünmesi için on (veya daha fazla) kaplamaya ihtiyaç duyabilir.

Bazen hastalarımızda diş sıkmasına bağlı olarak aşınma miktarları o kadar fazla olur ki dişler hem çok kısalır hem de dudakları ve yanakları çökmüş görünür. Bu durumda diş hekimimizin tüm ağız üzerinde çalışması gerekebilir. Aşınmaları telafi edip, orijinal uzunluğa geri dönmek için tüm dişlerde kron ve kaplamalar kullanılabilir. Bu da hastaya daha iyi görünüm ve dudak köşelerinde azalmış çizgiler sağlar.