Makaleler

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu, dudak ve çevresine enjekte edilen dermal dolgu ile dudağın daha dolgun ve güzel görünmesi için yapılan bir estetik işlemdir. Bir çok insan bu tedaviye karşı olduğunu ve bunu beğenmediğini söylese de dudak dolgusunu yaptırmayı düşünenler için bilgi vermek istedik. Dudak operasyonu, alımlı ve dolgun, yüz, diş etleri ve dişler ile uyumlu dudakların gülüş estetiğinde çok büyük bir önemi vardır. Gülüş tasarımında yapılan sanatsal tasarımın çerçevelerini adeta çerçevelerini oluşturan dudakların hacim kazanması için bu estetiği yapıyoruz.

Abartıyı seven insanlar birden hızlı bir şekilde dudaklarında o dolgunluğu görmek için yüzle ahenkli olmayan yapay bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilirler. Operasyon yapılırken gülüş estetiği ve yüz estetiği ile uyuma dikkat etmek oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki güzellik bir harmoni meselesi yani ahengi bir bütüncül yakalama meselesidir. Aynen ressamlar gibi hekimlerinde kendilerine has bir tarzları vardır. Gittiğiniz doktorun daha önce yaptığı işlemlerin görsellerini incelemeniz doktorunuzun bu konudaki yaklaşımını görmenizi sağlayacaktır.

Dudak Dolgusu

Dolgu, daha estetik görünen dudaklara ulaşmanın nispeten hızlı ve basit bir yoludur. Bu operasyon, dudaklarınızı çok doğal görünecek ve aynı zamanda yüzünüzün geri kalanını tamamlayacak şekilde güçlendirmek ve dolgunlaştırmak için de kullanılabilir. Bu seçenekler ayrıca üst dudağınızın doğal siluetini güçlendirmek ve özellikle dudağın belirginliğini hedeflemek için kullanılabilir. Dudakların dış kenarlarındaki dikey çizgiler veya kırışıklıklar da dudak büyütme tedavisi sırasında giderilebilir ve en aza indirilebilir. Bir yağ transferi, kendi vücudunuzun başka bir bölgesinden, muhtemelen yanlardan veya göbeğinden dikkatlice alınan kendi yağını kullanarak dudaklarınıza dolgunluk görünümü verebilir. Donör bölgesi genellikle fazla yağın istenmeyen kabul edildiği bir yerdir, ancak buna doktorumuz ile görüşmeniz sırasında karar verilebilir. Yağ transferi, hacim kaybı olan yaşlanan bölgeleri eski haline getirmek için tasarlanmış güvenli ve doğal bir prosedürdür.

Dudak büyütme işleminizi takiben dudaklarınız birkaç saat hafifçe şişebilir. Bununla birlikte, bu tamamen normaldir ve aynı gün normal aktivitelerinize geri dönmenizi engellemez. DentNis Implantoloji Ve Estetik Diş Kliniği olarak dudak dolgusu tedavisini yapmaktayız.