All on Four İmplant

All-on Four İmplant Tekniği Nedir? İleri Derece Kemik Noksanlığı Olan Bireylere İmplant Yapılır mı?

Uzun zamandır kullandığınız hareketli protezlere bağlı olarak diş kemiği erimesi yaşıyorsanız; protez dişleriniz ağız içerisindeki tutuculuğunu yitirdiyse ve “ artık ağzımda kalıcı dişlerim olsun istiyorum” diyorsanız sizler için geliştirilen bir implant tekniğinden söz etmekte yarar var: All-on Four implant tekniği ile tam dişsizlik sorununu çözüyor ve hareketli protezlerdeki tutuculuk kaybı problemine son veriyoruz.

Tüm diş kaybı nedeniyle zamanla diş etinde ile diş kemiğinde erime, doku ve hacim kaybı yaşanır. Bu kayıplarla hem estetik görünüm problemleri oluşacağı gibi en temel yaşam fonksiyonu olan çiğnemede de aksaklıklar yaşanır. Beslenmeyi doğrudan etkileyecek olan çiğneme fonksiyonu hastanın yaşam kalitesini de büyük ölçüde düşürür. Toplumumuzda özellikle çoklu diş kayıpları olan ve kullandıkları hareketli protezler nedeniyle çiğneme bozukluğu yaşayan bireylerin besinleri sorunsuz bir şekilde çiğneyemedikleri için sevdikleri pek çok yiyecekten feragat ettiklerini; bu kısıtlamalarla hayatlarının ne kadar lezzetsiz hale geldiğinden yakındığını gözlemleyebiliriz. İşte bu noktada Dentnis İmplantoloji ve Estetik Diş Kliniği olarak özellikle ileri derecede kemik erimesi olan hastalarımızda all-on four tekniğini kullanmaktayız. Bu sayede teknik olarak kemik ilavesi gibi pahalı işlemlere gerek duymadan hastalarımızın sabit dişlere kavuşmasını sağlamaktayız. All-on Four tekniği ile bu gibi sorunları ortadan kaldırmakta; hastalarımıza bir ömür ağızlarında duracak ve çiğneme fonksiyonunu sorunsuz gerçekleştirecek dişler sunmaktayız.

All-on Four İmplant Tekniği Nasıl Uygulanır?

All-on Four implant tekniği cerrahi bir işlemdir ve diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu tedavide de öncelikle hastamızın ağzının mevcut durumu değerlendirilir; dijital altyapı ile gerekli ölçümler yapılır. Bu işlemde kemiğin durumunun 3 boyutlu olarak değerlendirilmesi, müdahalenin planlanmasını büyük oranda şekillendireceği için son derece önemlidir. Alt çeneye uygulanacak All-on Four tekniği için sinirlere paralel gelecek şekilde 4 adet implant yerleştirilir; şayet üst çenede işlem yapılacaksa sinüsler denilen anatomik boşluklara paralel gelecek şekilde 4 adet implant yerleştirilir. Böylelikle sinirlere ve dokulara zarar verilmez; doku tahribatına ve bölgede duyu kaybına neden olunmaz.

Genel olarak All-on Four tekniği kemik oluşturmaya yönelik olan komplike ve maliyetli tedavilerden hastanın kaçınmak istediği durumlarda hastaya sunulan bir çözümdür.

All-on Four Tekniğinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Tam dişsizlik durumunda sabit ağızdan çıkmayan dişlere kavuşulmuş olur. Diş kemiğinin fonksiyonlarının geliştirilmesine bağlı olarak oluşan baskı ciddi anlamda azaltılır.
  • Diş kemiğine uygulanan baskı nedeniyle oluşabilecek kemik hacmi kaybının önüne geçilir.
  • Çene kemiğindeki tahribata bağlı olarak gelişen ağzın açılıp kapanmadaki duruş bozukluğu ortadan kalkar ve sabit implant protez dişlerle hastalarımız daha estetik bir ağız görünümüne kavuşur.
  • Gün içinde konuşurken yemek yerken ağızdan düşme korkusu yaşamazsınız. Dişlerinizle çiğnerken koparma hissini tekrar yaşarsınız çiğnemeye ek olarak. Bir elmayı ısırarak yiyebilirsiniz.
  • All-on four tekniği sayesinde kullanılan implant sayısı daha az olduğu için maliyet düşer; daha ekonomiktir. Kemik oluşturmaya yönelik pahalı işlemler yapılmaz.
  • Kemik yapısını koruyarak daha ileri kayıpların önüne geçer ve başka tedavileri de gereksiz kılar. Kemik grefti işlemlerine gerek kalmadan diş kemiği muhafaza altına alınır.

WhatsApp Arama