Makaleler

İmplant Diş Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi implant Diş Doktoru Nasıl Seçilir?

Eksik dişlerin implant destekli bir restorasyonla değiştirilmesi söz konusu olduğunda, doğru implant diş hekimini/doktorunu bulmak çok önemlidir. Cerrahi diş implantı yerleştirme için çok iyi bir deneyimi ve eğitimi olan bir doktoru bulmanız gerekmektedir. Genel diş hekimleri, periodontistler ve ağız cerrahlarının tümü bu hizmetleri sağlar, ancak diş implantlarını yerleştirebilecek implant diş hekimi/doktoru ile her doktor aynı eğitim seviyesine veya deneyime sahip değildir. Diş implantlarınızı yerleştirmek için bir diş doktoru seçmeden önce, doğru en iyi implant diş doktorunu bulmak için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun.

implant Diş Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1 – Tecrübe Çok Önemli Bir Kriter

Dental implant yerleştirme konusunda ileri eğitimini tamamlamış genel diş hekimleri ve periodontistler bile bu işlemleri çok sık gerçekleştiremeyebilir. Ağız cerrahları düzenli olarak diş implantları gibi gelişmiş cerrahi prosedürleri tamamlar ve potansiyel risk faktörlerini ve nasıl yanıt verileceğini daha iyi anlar. Seçeceğiniz implant diş doktorunun dental implant konusunda hizmet verip vermediğini sorabilirsiniz.

2 – Eğitimi Hakkında Bilgi Alın

Diş hekiminize, periodontistinize veya ağız cerrahınıza eğitimlerini sorun. Ağız cerrahları ve periodontistler, eğitimlerinin bir parçası olarak dental implant yerleştirme konusunda ileri eğitim alırlar. Genel diş hekimleri ayrıca dental implant yerleştirme konusunda gelişmiş eğitimleri tamamlamayı seçebilirler.

3 – Hastaların Tavsiye ve Yorumlarını Mutlaka Dikkate Alın!

Diş implantlarını düşünen birçok kişi için en iyi kaynak, doğrudan hasta arkadaşlarına gitmek veya internette hasta yorumlarını okumak olabilir. Sosyal Medya ve internet artık ulaşılması çok rahat bir  olanak. Ziyaret etmek istediğiniz implant Diş doktorunu veya diş kliniğini, daha önce diş implantları yaptırmış hastaların yaptıkları yorumları bulun ve gerçek hasta deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için onları detaylıca okuyun.

Online Randevu Alın

.

4 – Fotoğrafların Önce ve Sonrasına Bakın

Çoğu implant diş hekimi, sunabilecekleri sonuçların örneklerini sağlamak için diş implantı hastalarının önceki ve sonraki görüntülerini tutar. Diş hekiminizden veya ağız cerrahınızdan geçmiş çalışmalarının örneklerini görmesini isteyin. Bu size kendi dental implant yerleştirmenizden ve restorasyonunuzdan neler bekleyebileceğiniz konusunda iyi bir fikir verecektir.

5 – Türk Diş Hekimleri Birliği’ne Danışın

Tecrübeli, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir implant diş hekimi bulmak için mutlaka bulunduğunuz bölgedeki Türk Diş Hekimlerine danışın. Türk Diş Hekimleri birliğinin size vereceği listedeki  Diş Hekimleri listeside sizin için bir rehber olacaktır.

Implant Diş Hekimi Dt.Abdulkadir Narin

Estetik Diş Hekimi Dt. Abdulkadir Narin – DentNis implantoloji Ve Estetik Diş Kliniği’nde binlerce hastaya implant tedavisi uygulamıştır. Yaklaşık 20 yıllık implant cerrahisi ve hekimliği tecrübesiyle bir çok yerli ve yabancı hastanın gülüşlerini güzelleştirmiştir. Bir Günde implant tedavisini Türkiye’de uygulayan hekimlerden bir tanesidir.

 

Dentnis.com’da yer alan tüm içerikler sadece kullanıcıyı bilgilendirmek amacı ile sunulmuş olup tıbbi tedavi anlamında tavsiye niteliği taşımamaktadır