Makaleler

Horlama Apareyi Nedir?

Horlama Apareyi

Horlama, üst solunum yolundaki direnç ve türbülans sesidir. Sanılanın aksine horlama sesi burundan gelmez. Bunun yerine, solunum yolunun arkasında horlama başlar. Dilin arkasında, orofarenks uyku sırasında kasılabilir.

Horlama Apareyi, horlamayı bırakmaya yardımcı olmak için en ideal  ve uzun vadeli horlama tedavisidir. Horlama Apareyi, alt çenenin uyku sırasında geri düşmesini önleyerek uyku sırasında solunum yollarınızın kapanmasını önler – horlamayı durduran etkili bir tedavi yöntemidir.

Horlama Apareyi, dişlerinize uyması için laboratuvarımızda üretilen özel yapım bir ağızlıktır. Horlama Apareyi, yumuşak bir iç astar gibi bazı benzersiz özelliklere sahiptir, alt çenenin yan yana hareketine izin verir ve en önemlisi hastanın etkinliği en üst düzeye çıkarmak için ayarlamasına izin verir.

Yüksek hasta konforu seviyeleri, klinik deneyler sırasında hastaların% 98’inden fazlasının Horlama Apareyi’inin kabul edilebilir bir horlama tedavi yöntemi olduğunu kanıtlıyor. Horlamayı durdurmaya yardımcı olmak için klinik olarak en başarılı ve gelişmiş iki parçalı ağızlıktır.

Horlama Apareyi, maksimum konfor, tutma ve tam hasta ayarlanabilirliği dahil olmak üzere bir dizi önemli temel özelliğe hitap eder.

Horlama Apareyi’nin  Temel Faydaları

 • Maksimum konfor için ağzınıza göre kişiye özel olarak tasarlanmıştır.
 • Son Derece Başarılı – horlamayı azaltmada% 95 başarı bildirildi,
 • Daha uzun ömür ve toplam esnekliğe izin veren kendinden ayarlanabilir,
 • Sağlam ama ince hat,
 • Aşınmaya karşı yan yana hareket,
 • Diş sıkma / gıcırdatma Bruksizm nedeniyle oluşan hasarı önler,
 • Diş tedavisine izin vermek için modifikasyon yapılabilir.

Horlama Apareyi, uyurken hava akışını iyileştirmek için hava yolunuzu açarak horlama ve uyku apnesi semptomlarını tedavi etmeye yardımcı olan oral cihazlardır. Dr. Abdulkadir Narin, bir muayene sonucunda oral horlama aparey cihazının sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Online Randevu Alın

.

Horlama ve Uyku Apnesi Hakkında

Derin uykuya daldığınızda diliniz, yumuşak damak ve boğaz dokularınız gevşemiş bir duruma düşer.

Horlayanlar için bu boğaz dokularının gevşemesi, solunum yollarının oksijen geçmeye zorlandığı için onları kısıtlamasına, titretmesine ve ciddi derecede yüksek ses çıkarmasına neden olur.

Uyku apnesi olanlar için bu dokular aşırı gevşer ve boğazın arkasına çökmelerine ve hava yolunuzu tıkamalarına neden olur. Oksijen akışı durduğunda, beyin bilinçli olarak nefes almaya devam etmek için uyanmaya zorlanır. Buda hem sizin hemde çevrenizdekilerin uyku kalitesini ciddi anlamda negatif olarak etkiler.

Uyku sırasında yaşanan bu ciddi bölümler, gecede yüzlerce kez meydana gelebilir ve bu da beyninizi ve vücudunuzu yeniden şarj etmek için gerekli olan derin, onarıcı uykuya düşmenizi engeller.

Horlamanın Sebepleri Nelerdir?

Nüfusun yaklaşık yüzde 50’si horluyor, bu yüzden muhtemelen horlamanın sesine aşinasınız. Uyku sırasında üst solunum yolunu açık ve açık tutan kaslar gevşer. Bu, REM uykusu sırasında veya kasların en rahat olduğu rüya uykusu sırasında daha belirgindir. Hava yolu ne kadar küçükse, hava türbülansı o kadar yüksek olur. Boğazın arkasındaki yumuşak dokular titreyerek horlama sesine neden olur.

Uyku Apnesi

Uyku apnesi horlama için sadece süslü bir tıbbi terim mi? Bunun cevabı “evet” ve “hayır” dır. Uluslararası bilimsel makaleye göre, “Uyku apnesi, solunum paterninde anormal duraklamalar veya uyku sırasında anormal derecede düşük solunum vakaları ile karakterize bir uyku bozukluğudur. Ardışık nefesler arasındaki her duraklamaya “apne” denir – Yunanca “nefessiz” anlamına gelen “apnoia” kelimesinden türetilen bir kelime. ” Bunun anlamı, aslında nefes almayı bıraktığınız, belki de gecede yüzlerce kez, beyne oksijen tedarikini kesmenizdir. Kişi bunu nefes almada bir duraklama, ardından nefes almak için bir homurdanma veya nefessiz kalma olarak duyabilir.

Uyku Apnesinin yaygın semptomları:

 • Yüksek sesli kronik horlama
 • Uyku sırasında boğulma veya nefes darlığı
 • 10 saniyeden fazla uyurken nefes almayı duraklatma, gündüz uyuşukluk ve susamış uyanmak
 • Sabah baş ağrısı
 • Aralıklı uyku
 • Uykusuzluk hastalığı
 • Nefes darlığı ve / veya boğulma nedeniyle uyanma
 • Uyanıkken konsantre olma zorluğu
 • Kısa öfke veya depresyon

Bu yüzden, Uyku Apnesi genellikle horlamadır, ama her zaman değil! Özellikle kadınlarda nispeten sessiz olabiliyor. Ve bu sadece aileniz için bir baş belası değil, sizin için de sağlık anlamında çok ciddi bir tehlikeli olabilir!