Makaleler

Diş Beyazlatma Fiyatları

Beyaz olmayan sararmış dişler günlük hayatta fotoğraf çekilirken, insanlarla iletişim kurarken, sosyalleşirken gerçekten insanı kötü etkileyebiliyor. Aşırı miktarda çay, kahve, sigara gibi dişlerde leke bırakabilecek ürünleri tüketmek ve dişleri düzenli olarak fırçalamamak dişlerimizin sarı renge dönmesine neden olabilir. Doğru yapılmayan ağız bakımı dişlerde plak oluşmasına müsade eder.

Diş beyazlatma fiyat tablosu;

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024KDV HariçKDV Dahil %10
Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)927,27₺1.020,00₺
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)1.136,36₺1.250,00₺
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)5.395,45₺5.935,00₺

kaynak: https://www.tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/2024_Yili_Rehber_Tarife_Kitapcigi.pdf

Özel kliniklerde ve diş hastanelerinde fiyatlar TDB’nin fiyatlarından farklı olmaktadır. Kliniğimizde uygulanan diş beyazlatma fiyatları 150€’dur, iki seans 100€. Bu işlemin iki yöntemi vardır ilki ofis tipi olarak adlandırabileceğimiz klinikte, diş hastanelerinde doktorlar tarafından yapılan ve tavsiye edilen yöntemidir. İkinci yöntem ise ev tipi beyazlatma diyebileceğimiz belirli malzemeler ve ürünlerle yapılan beyazlatma türüdür. Bu ürünler aparat şeklinde ağza takılarak olabilir, dişlere sürülerek olabilir bir çok türü mevcuttur. Çoğu kişi istenen sonucu 3-4 hafta içinde elde eder ve evde beyazlatma ile nihai sonucun kontrolü siz değerli hastalarımızın ellerindedir. Güncel diş beyazlatma fiyatlarımız hakkında daha fazla detay almak isterseniz bize Whatsapp üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Diş Hekimlerimiz başarılı bir beyazlatma için en az 2 seans diş temizliği önermektedir. Yapılacak olan muayene sonucu diş hekimi tarafından belirlenen bir prosedürdür. Ev tipi, ofis tipi olmak üzere çeşitli diş beyazlatma prosedürleri kliniğimiz tarafından hastalara önerilmektedir. Deneyimli diş hekimlerimiz, rahat ve kapsamlı bir temizlik seansı geçirmenizi sağlayacak ve diş beyazlatma prosedürünüzden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için bir evde bakım paketi önerecektir. Aynı zamanda Diş minesini yeniden mineralize etmek ve diş yapısını güçlendirmek için nano-hidroksapatit içeren dental ürünlerin geliştirilmesi, diş hekimliğindeki en heyecan verici son gelişmelerden biridir.

Diş taşı temizliği fiyatlarını merak ediyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Diş beyazlatma fiyatları, diş beyazlatma yönteminine, uygulanma şekline göre değişebilir. Ağız içi diş beyazlatma yöntemleri, ev tipi diş beyazlatma kiti gibi çeşitli yöntemler mevcut. Fiyatlarımız belirlenirken yapılacak işlemin detayları, işlem süresi ve malzeme kalitesi gibi ayrıntılar söz konusudur.

Dişlerimiz Ne Kadar Süre Beyaz Kalır?

Profesyonel ofis beyazlatması (diş hekimi kontrolünde yapılan beyazlatma) genellikle daha hızlı ve etkili sonuçlar verir. Bu tür bir beyazlatma işlemi sonrası elde edilen beyazlık genellikle daha kalıcı olabilir. Diş beyazlatma sonrası yeniden lekelenmeyi önlemek için sigara içmeme, kahve, çay, şarap gibi leke yapıcı yiyecek ve içeceklerden kaçınma, düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve periyodik diş hekimi kontrollerine devam etme gibi önlemler almak önemlidir.