Makaleler

Boş Diş Yerine Ne Yapılır?

Boş Diş Yerine Ne Yapılır? Eksik bir diş, gülümsemenizin görünümünü kesinlikle değiştirebilir. Diş eksikliği, diş eti hastalığı, yaralanma, şiddetli diş çürüğü veya genetik bir durumun sonucu olsun, diş eksikliği çeşitli sorunlara neden olabilir. Bir dişin nasıl kaybedildiğine bakılmaksızın, zamanla dişlerinizin dizilimini olumsuz etkileyebilir ve değiştirilmezse bir takım sorunlara neden olabilir. Bazen dişlerinizin değeri kaybolana kadar anlaşılmaz ve ne yazık ki dişler sonsuza kadar ilk hali gibi sağlıklı bir şekilde kalmayabilir. Tek bir dişin kaybı bile ağız sağlığınızı ve özgüveninizi olumsuz etkileyebilir. Eksik bir diş veya dişler ayrıca konuşmanızı, yemeğinizi çiğneme yeteneğinizi, çene kemiğinizin bütünlüğünü etkileyebilir ve dişlerinizin bazı boşluklara yavaşça kaymasına neden olabilir. Neyse ki, güzel gülüşünüzü geri kazanmanıza yardımcı olmak için eksik dişinizi veya dişlerinizi değiştirmek için artık bir çok seçenek var, bunlar:

1. Diş implantları

Diş implantları en yaygın diş değiştirme yöntemlerinden biridir. Diş implantları, gerçek bir diş gibi görünen ve hissettiren çok güvenilir bir diş değiştirme türüdür. Diş implantları, farklı alanlarda tek bir diş veya birden fazla dişin değiştirilmesi gerekiyorsa kalıcı bir çözüm sunar. Dikkat edilirse, diş implantları size bir ömür boyu dayanabilir. Diş implantı size zor bir operasyon gibi gelebilir ama kliniğimizde bir günde implant ve üstüne diş ile aynı günde ağrısız, acısız tedavi olmanız mümkün.

Diş İmplantlarının Artıları:

  • Eksik dişlerin yerine konması için en etkili seçeneklerden biridir.
  • Çok doğal bir görünüm ve his sağlarlar
  • Komşu dişlerinizde herhangi bir tutulum olmadığı için komşu dişler sağlam kalır
  • Düzenli kontroller gerektirmeyen kalıcı bir tedavidir.

Online Randevu Alın

.

2. İmplant destekli köprü

İmplant destekli köprü, arka arkaya birden fazla eksik diş için ideal bir çözümdür. Her dişin bir diş implantı ile değiştirilmesi süreci çok uzun ve gereksiz olabilir. İmplant destekli bir köprü ile sadece iki uçtaki dişler implantlarla yerine sabitlenir. İki ucun ortasındaki dişler herhangi bir vidalama yapılmadan yerinde tutulur.

İmplant Destekli Köprülerin Artıları

  • Arka arkaya birkaç eksik dişi değiştirmek için ideal bir seçim
  • Köprü, diş implantı kadar etkili
  • Doğal bir görünüm sağlarlar.

3. Diş destekli köprü

Diş destekli bir köprü, dişlerinize iki implant yerleştirmek yerine, bir köprünün yerleştirilmesini desteklemek için mevcut dişlerinizi kullanır. Eksik olan dişlerin yanına kuron yerleştirilir ve yerine yapıştırılır.

  • Diş destekli köprü, diş implantı ile aynı gerçekçi görünümü ve hissi sağlar.
  • Ameliyat gerekmez, bu nedenle süreç daha az invazivdir
  • Diş destekli köprü, diş implantlarına kıyasla daha ideal bir seçenek olabilir.

Boş Diş Yerine Ne Yapılır? Aynı gün implant ve diş kliniğimizde binlerce hastaya başarılı bir şekilde uygulanmıştır. Daha detaylı bilgi ve randevu için bizi aramaktan çekinmeyin.