Makaleler

Inlay, Onlay ve Overlay Dolgu Nedir?

Inlay, Onlay ve Overlay Dolgu Nedir?

Inlay ve Onlay, Overlay diş restorasyonu için en iyi seçim olarak kullanıyoruz. Dişiniz hasar gördüğünde veya boşlukları olduğunda, dolgu ya da kron kaplamadan  başka seçenekleriniz de vardır.

Inlay, onley, overlay kron veya dolguya göre, dişinizin hala sağlıklı olan kısmını korur. Tüm dişinizi örten kronların aksine, onley sadece dişin dış yüzeyini kaplar. Inley, adından da anlaşılacağı gibi, dişin iç kısmı ile bağlantı kurar. Overlay, sağlıklı dokuları koruyarak çiğneyici kısmının tamamını korur.

Inlay, Onlay ve Overlay Diş Restorasyonu

Hasarlı dişinizi onarmak için inlay, onley ve overlay tercih ettiğinizde, kendi dişinizin görünümünü ve doğallığını koruyabilirsiniz. inlay, onley ve overlay zaman geçtikçe renklenmeye karşı dayanıklıdır ve onları temizleyebilir ve dişlerinizle kaplı dişlerinizde olduğu gibi düzenli temizlik için diş bakım merkezimize gelebilirsiniz.

Bazı diş hekimleri dişin yüzeyine sadece inlay, onley ve overlay uygularken, dişler arasında, diş eti çizgisinin kendisinin hemen yanı kadar çalışır. inlay, onley ve overlay seçmek, dişinizi gelecekteki bakteriyel hasarlara karşı korur ve gelecekte diş üzerinde çirkin renk değişikliği endişesi olmadan boşlukları doldurur.

Sadece en iyi malzemeleri seçtiğimizden emin olmak için inlay, onley ve overlay de kullanılan teknoloji yakından takip ediyoruz. Bugün kullandığımız kompozit ve porselen malzemeler doğal dişlere çok iyi uyum sağlıyor.

Eğer inlay, onley ve overlay olanakları hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, hemen kliniğimizi arayabilirsiniz.