Makaleler

Vampir Diş Estetiği

Vampir Diş Estetiği Nerede Yapılır? Doğal ve gerçek vampir diş yaptırmak mümkün mü? Gerçek Vampir Dişi Yapılabilir mi? Estetik Diş Hekimliği tedavileri bir çok alternatif seçenek sunmaktadır. Bir çok hastamızın bize sıklıkla sorduğu bu soruyu cevaplayacağız ama öncesinde kliniğimizde Estetik Diş Hekimi Abdulkadir Narin tarafından aşağıda görselleri bulunan doğal gerçek vampir diş fotoğrafını inceleyebilirsiniz. Hastamızın isteği üzerine yapılan bu işlem gerçek bir vampir diş nasıl yapılır? sorusunun cevabı olarak belkide Türkiye’de bir ilktir.

Bazı insanlar onlara vampir dişleri derler, bazıları sivri diş derler ve ancak genel olarak bir çok yerde onlara köpek dişleri denir… temelde aslında aynı şey. Yurtdışında ve ülkemizdede zaman zaman kutlanan Cadılar Bayramı ruhuna uymak için, onlara esas

olarak vampir dişleri olarak değineceğiz.

Vampir dişleri nelerdir?

Vampir dişleri, sadece ekstra sivri ve ekstra keskin olan köpek dişleridir. Şekil genetik olarak önceden belirlenmiştir. Vampir dişleriniz varsa ve onları istemiyorsanız, deneyimli bir diş hekimi bunları düzeltebilir.
Vampir dişleriyle (yani keskin köpek dişleriyle) doğmamışsanız ve onları istiyorsanız, köpek dişlerinizi yeniden şekillendirebilecek bir diş hekimi bulabilirsiniz. Sonuç daha keskin, ekstra sivri köpek dişleri… vampir dişleri olacaktır.

Vampir Diş Estetiği

Vampir dişleri… gerçek mi değil mi?

Esasen, vampirlere inanıp inanmadığınıza bağlıdır. Vampirlerin var olduğuna inanıyorsanız, vampir dişleri de öyle. Vampirlere inanmıyorsanız, vampir dişleri köpek dişlerini tanımlamak için kullanılan başka bir tabirdir.

Kalıcı Vampir Dişleri

Çoğumuz hayatımızın bir döneminde yeni plastik vampir dişlerini denedik. Böyle kalıcı dişlere sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu hayal edin? Bunu dişlerinize kozmetik olarak yapmanın, köpek dişleri gibi kalıcı vampirlere sahip olmanın mümkün olduğu bir zamanda yaşıyoruz.

Yeniden Şekillendirme ve Yapıştırma

İnsanlar ekstra sivri veya biraz daha uzun köpek dişleriyle doğabilirler. Bazıları bunlara vampir dişleri diyor. Estetik diş hekimleri, görünümlerinden memnun olmayanlar için daha az belirgin görünecek şekilde bunları yeniden şekillendirebilir. İstediğiniz görünümü elde etmek için bazen yapıştırma ile birlikte yeniden şekillendirme adı verilen bir işlem yapılır.  Bonding, diş hekiminizin bir dişe eklemek veya bir dişi yeniden şekillendirmek için diş renginde reçine kullandığı bir prosedürdür.

İletişim