Makaleler

Ön dişe implant yapılır mı ?

Ön dişe implant yapılır mı? Bu makalemizde bu sorunuza ve benzeri sorularına cevap vermeye çalışacağız. Evet, diş implantları ön dişlere de yapılabilir. Ön dişlerin implant yerleştirilmesi diğer dişler için yaptırıldığından daha zor olabilir ve daha fazla hassasiyet gerektirebilir, ancak uzman bir diş hekimi tarafından yapıldığında, ön dişler için de güvenli ve başarılı bir şekilde yerleştirilebilir. Uzman bir diş hekimi ve kaliteli bir klinik için Dentnis’i tercih edebilirsiniz.

Ön dişe Implant Nasıl Yapılır?

Son günlerde estetik görünümü sebebiyle epeyce tercih edilen implant uygulaması nedir, nasıl yapılır soruları gündemde. Ön dişe implant yerleştirilirken, bir diş hekimi tarafından yapılan bir cerrahi prosedür kullanılır. Diş hekimimiz implant için uygun bir alan seçer ve dişin yerini belirler. Ağız içindeki dokuya insizyon yapılır ve kemikte delik açılır. Implant belirtilen yere yerleştirilir ve kemikte sabitlenir. Açılan insizyon kapatılır ve implant için geçici bir protez yerleştirilir. implant iyileşme süresi boyunca kemikte sabitlenir. Biz kliniğimiz olarak bir günde implant tedavisi de uygulamaktayız eğer zaman konusunda problem yaşıyorsanız. Hızlı anında tedavi olmak istiyorsanız size bir günde implant tedavimizi öneririz. Tam iyileşme süresi tamamlandıktan sonra, implant üzerine bir definitif protez yerleştirilir.

Bu tedavimiz anestezi veya sedasyon altında yapılır, bu nedenle hasta genellikle ağrı veya konforsuzluk yaşamaz. Yukarıdaki adımlar genel bir implantasyon yöntemi, uygulama yöntemi farklı tür implantlar veya hasta durumuna göre değişebilir. Ön diş implant tedavisi normal implanta benzerdir ama birkaç farklılıklar gösterebilir. Tedavimiz hakkında anlamadığınız ve merak ettiğiniz bir sorunuz olursa bize WhatsApp veya Instagramdan ulaşabilirsiniz.

Online Randevu Alın

.

Ön Diş Implant Ne Kadar Sürer?

Ön diş için implant yerleştirme işlemi genellikle birkaç saat sürer. Ancak, yerleştirme işlemi sadece implant yerleştirme işlemi değildir, aynı zamanda implantın iyileşme süresi de dahil edilmelidir.

İmplantın iyileşme süresi, kemikte sabitlenme için gerekli olan süredir. Bu iyileşme süresi genellikle birkaç hafta ila birkaç ay arasındadır. Bu süre, implant yerleştirilen bölgenin büyüklüğüne, sağlık durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. implantın kemikle iyice kaynaşması için ortalama olarak 3-6 ay arası beklenir.

Sonrasında Definitif protez yerleştirilir. Bu işlem de cerrahi olmayan bir işlemdir ve genellikle birkaç saat sürer.

Sonuç olarak, ön diş için implant yerleştirme işlemi ile birlikte iyileşme süresi ortalama olarak 3-6 ay gibi sürebilir. Uzman bir diş hekimiyle yaptırıldığında, ön diş için implant yerleştirme işlemi genellikle güvenli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Implant Fiyatları 2023

Kliniğimizde implant fiyatları yapılacak implantın adetine, markasına, aynı günde yapılmasına(Bir Günde İmplant), dikişsiz yapılmasına göre değişiklik göstermektedir. Implant tedavisinde en önemli unsurlardan bir tanesi bu tedaviyi yapacak doktorun tecrübesi, deneyimi ve uzmanlığıdır. Implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.