Makaleler

Socket Shield Tekniği ile implant

Socket Shield tekniği ile bir günde (immediate) implant yerleştirmek artık çok kolay. Peki socket shield tekniğini biz nasıl uyguluyoruz.
”Dişler yerleştirildikten sonra üzerine dişin konulması için gereken süre ne kadardır.? ”diye sorulacak olursa önceden cevabı iki ile üç ay idi. Fakat artık bir gün içerisinde Socket Shield tekniği ile implantı yerleştirip üzerine dişi koymamız mümkündür.

Socket Shield tekniği ile implant diş eti ve kemikte herhangi bir erimenin olmasını önlemek adına eğer müdahale edilecek diş kırılmış ise o kırık dişin çekileceği gün içerisinde o bölgeye vida yerleştirilir.

Böylelikle diş eti ve kemikte herhangi bir kayıp yaşanmaz. Mevcut halindeki diş yapınızın estetik durumunu gözeterek yine estetik açıdan olumlu ve uyumlu sonuçlar elde etmekte ve dişlerinizin estetik yapısını muhafaza etmekteyiz.

Sonuç olarak Socket Shield tekniği sayesinde söz gelimi ön dişlerinizde bir kayıp yaşamanız durumunda gerçekleştireceğimiz müdahale neticesinde dişleriniz sağlıklı haline hiç bir farklılık olmaksızın yeniden ulaşacaktır.[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]