Makaleler

Bütün Dişleri implant Yaptırmak

Bütün dişleri implant yaptırmak kavramı aslında all on four implant dediğimiz kavram ile örtüşmektedir. Yani bütün dişlerinize tek tek implant yaptırmak zorunda değilsiniz. Tam dişsizlikte implant dediğimiz kavram veya hiç bir dişiniz olmasada her diş için teker teker implant yaptırmak yerine bir çok alternatif tedavi çözümü vardır.

Eğer implant yaptırmak istiyorsanız tüm ağız implant tedavisi ile bir günde implant yaptırabilirsiniz. Eskiden büyüklerimizin taktığı diş protezleri vardı. Bu protezler ağza sabit olmak yerine çıkarılıp takılmak suretiyle kullanılıyordu. Diş implantı kavramı ile birlikte artık bu hareketli protezler ile uğraşmak tarih oldu. Peki tüm bu bilgiler ışığında ne yapmalısınız?

Bütün Dişlerimi implant Yaptırmak Zorunda mıyım?

Yukarıda belirttiğimiz gibi; belirli bölgelere 4 ile 8 arasında implant yapılarak tüm dişlerinizi ağzınıza sabitlemek mümkün. Bu teknik bilgiyi doğru bir şekilde öğrenmek için en yakın diş hekimine muayene olmanız gerekmektedir. Peki, implant diş doktoru seçerken nelere dikkat edilmeli?   En iyi implant markası hangisidir? gibi soruların cevabınıda websitemizde daha önce hazırlamış olduğumuz yazılarımızdan inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Komple Diş Yaptırmak Pahalı mıdır?

implant diş eksikliğinde cerrahi bir operasyon sonucu yapılan tedavidir. implant aslında çene kemiğinize sabitlenen basit tabir ile bir vidadır. Bu vidanın üstüne gelecek zirkonyum diş, porselen diş, veya kaplama çeşitleri ile alakalı sorularınız  için doktorunuz ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Peki, Zirkonyum diş mi? Porselen Diş mi? seçmeliyim. Bu sorunun cevabınıda daha önce websitemize koyduğumuz makaleden öğrenebilirsiniz. implant fiyatları diş implantı ve üzerine gelecek olan kron ile ayrı ayrı hesaplanmaktadır. Hayatınızı kolaylaştıracak ve yaşam kalitenizi değiştirecek bu tedaviler aslında sağlığınız için çok önemlidir. implant fiyatları ve üzerine gelecek olan kron ile alakalı fiyat bilgisi öğrenmek için iletişim adresimizden bizleri arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Bütün Dişleri implant Yaptıran Var mıdır?

Tek tek tüm dişlerin implant yapılması gerekmemektedir. Daha önce kliniğimizde ağzında hiç bir dişi olmayan bir çok hastamıza sabit protez yani implantlı diş protezleri yapılmıştır. Bu konu ile alakalı instagram adresimizde paylaşmış olduğumuz bir hastamızın videosunu izleyebilirsiniz. Bu videoyu izleyerek implantlı diş protezinin nasıl bir şey olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.

  1. Üst Dişlere ait sabit protez ( Zirkonyum Diş)
  2. Alt dişlere ait sabit protez ( Zirkonyum Diş)
  3. Hastamıza ait öncesi ve sonrası fotoğrafları

instagram adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Doktornarin