Genel

Tüm Ağız Implant

Tüm Ağız Implant Nedir?

Tüm Ağız Implant “Ağzımda hiç diş yok fakat hem sabit hem estetik dişlerim olsun istiyorum.” diyorsanız, bu hayalinizin gerçekleşmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik kalıcı nitelikteki sabit dişlerinizle hem çiğneme fonksiyonunuzu geri kazanmış olacaksınız hem de görünüm ve işlev bakımından doğal dişlerden farkı olmayan estetik implant dişlere sahip olacaksınız; ağzınızda tam dişsizlik durumu olsa bile.

Hiç Dişim Yok Ne Yapabilirim?

Ağızdaki dişler daha önce yaptırılan kaplamalar nedeniyle; diş etindeki problemler sonucu dişlerin sallanması, çürükler, periodontal diş eti problemleri sebebiyle kaybedilebilmekte ve tam dişsizlik sorunu yaşanabilmektedir. Ağızda tümüyle bir diş kaybı olmasa bile kaybedilmeye yüz tutmuş; çekilmek zorunda kalmış dişlerin varlığıyla yine tam dişsizlik problemi meydana gelebilmektedir. Kliniğimize başvuran hastalarımızda tam dişsizlik problemi mevcutsa ya da çekilmesi gereken dişleri varsa aynı gün içerisinde diş çekimi yapıp implant yerleştirmekte hatta yine aynı gün içerisinde implantların üzerine diş koyabilmekteyiz.

Eskiden 6 ile 9 ay arasında bir zaman alan bu işlemler şimdi birkaç gün içerisinde hatta aynı gün içerisinde uygulanabilmektedir. Uzun yıllar protez diş kullanımına bağlı bir kemik ve doku kaybı mevcutsa öncelikle kemik grefti işlemi uygulayarak doku oluşturma yoluna gitmekteyiz. Fakat genel olarak diyebiliriz ki kliniğimizde tam dişsizlik problemi olan her hastaya implant tedavisi uygulayabilmekteyiz

Kliniğimize başvuran hastalarımızda tam dişsizlik problemi mevcutsa ya da çekilmesi gereken dişleri varsa aynı gün içerisinde diş çekimi yapıp implant yerleştirmekte hatta yine aynı gün içerisinde implantların üzerine diş koyabilmekteyiz.