Makaleler

Diş implantının En Önemli 10 Faydası

Diş implantının En Önemli 10 Faydası

Diş implantının en önemli 10 faydası; Eksik veya hasar görmüş dişleri değiştirmek söz konusu olduğunda, birkaç seçeneğiniz vardır. Bununla birlikte, diğerlerinin üzerinde öne çıkan bir seçenek diş implantlarıdır. Diş implantları, protezler veya köprüler gibi diğer diş değiştirme seçeneklerinin sunamayacağı faydalar sunar. İşte bu yenilikçi seçeneğin en önemli avantajları:

1-Kemik Kaybını Önler

Dişlerinizi kaybettiğinizde çenenizdeki kemik kütlesini de kaybetme eğilimindesiniz. Çene kemiğinizin, kütlesini korumak için dişleriniz bağlandığında aldığı uyarıma ihtiyacı vardır. Diş implantları, çene kemiği stimülasyonunun yerini alan ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş değiştirme seçeneğidir.

2-Doğal Dişlerinizle Uyumludur

Diş implantları çok çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Diş hekiminiz,  dişlerinizin rengine uyan ve diş eksikliğine mükemmel şekilde uyumlu implantlar tasarlamak için sizinle birlikte çalışacaktır. Siz ve diş hekiminizden başka hiç kimse hangi dişlerin implant olduğunu bilemez.

3-Çiğneme Gücünüz Artar

Diş implantları, diş kökünün yerini alan titanyum bir direk ile çenenize sabitlendiğinden, doğal dişlerinizle kullanabileceğiniz aşağı yukarı aynı miktarda kuvvetle ısırmanıza izin verir. Diğer diş değiştirme seçenekleri diş etlerinin üstüne oturdukları ve yerine sabitlenmedikleri için ısırma gücünüzün neredeyse tamamını geri kazanmaz ancak implantlar size kaybettiğiniz o hayatı geri kazandırır.

Online Randevu Alın

.

4-Kozmetik olarak Görünümünüzü Gençleştirir

Dişleriniz yüz yapınızı desteklemeye yardımcı olur. Dişlerinizi kaybettiğinizde bu desteği kaybedersiniz ve bu da sonunda yüzünüzün şeklini değiştirerek daha yaşlı görünmenize neden olur. Diş implantları yüzünüze doğal dişlerinize benzer destek sağlayarak yüzünüzün şeklinin değişmesini engeller.

5-Doğal Konuşmayı Etkinleştirir

Takma dişler gibi bazı diş değiştirme seçenekleri, kelimeleri doğru telaffuz etme becerinizi etkileyebilir. Eksik dişler de konuşmanızı negatif yönde değiştirebilir. Diş implantları tıpkı doğal dişler gibi hissedip işlev gördüğü için, kolay ve doğal bir şekilde konuşmanıza olanak sağlar.

6-Ağzınızda Boşluklar Olmaz

Ağzınızda bakteri birikmesini ve enfeksiyonlara yol açmasını önlemek için yapay dişlere yine de bakılması gerekir, ancak diş implantlarının yapıldığı malzeme çürümez. Diş implantlarınızda çürük oluşması konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak!

7-Bakımı Kolay

Diş implantları ve dental implantların bakımı kolaydır! Normalde yaptığınız gibi sadece fırçalayın ve diş ipi kullanın.

Diş implantları, onları temizlemek veya bakımını yapmak için herhangi bir özel ürün satın almanızı gerektirmez. Bardaklara, temizleme tabletlerine, yapıştırıcılara gerek yoktur. Tıpkı doğal dişlerinizle yaptığınız gibi fırçalayın ve diş ipi kullanın.

8- Rahat Bir Şekilde Gülmenizi Sağlar

Takma dişler ağzınızın içinde gözle görülür şekilde kayabileceği veya yer değiştirebileceği için, takma diş takan hastalar bazen konuşma, gülme veya halka açık yerlerde yemek yeme konusunda kendilerini utangaç hissederler.

9-Bitişik Dişleri Destekler

Ağzınızda eksik bir dişin neden olduğu bir boşluk, boşluğun her iki tarafındaki dişlerin pozisyon değiştirmesine neden olarak yanlış hizalamaya yol açabilir. Diş implantları boşluğu doldurarak düz ve eşit bir çiğnemeyi korumanıza olanak tanır.

10-Diş Kaybına Kalıcı Çözüm

Diğer diş değiştirme seçeneklerinin periyodik olarak onarılması veya değiştirilmesi gerekecektir, ancak diş implantları hayatınızın geri kalanında dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Diş implantının  Faydası

Diş protezi seçeneğine ihtiyacınız varsa diş implantlarını düşünmelisiniz. Diş implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için  bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dt Abdulkadir Narin yaklaşık 20 yıllık implant diş hekimi deneyimi ile bu zaman kadar binlerce hastaya implant tedavisi uygulamıştır. İmplant Tedavisi artık Bir günde implant ve üstüne diş olarak gerçekleşebilmektedir. Sizde Güncel Diş Hekimliğinden faydalanın ve dişsiz yaşamayın!