Kozmetik Bonding

Kozmetik Bonding Nedir?

Kozmetik bonding, dişlerin görünümünü iyileştirmek ve genel gülümsemenizi geliştirmek için yapılan bir kozmetik diş hekimliği uygulamasıdır. Kozmetik bonding tek bir günde gerçekleştirilebilen bir kozmetik diş hekimliği uygulamasıdır. Kozmetik bonding ile gülümsemede ahengi bozan unsurlar aynı günde giderilebilinir.

Kozmetik Bonding Uygulaması

Kozmetik bonding , dişlerinizi yeniden şekillendirmek için lazer bonding kullanılarak gerçekleştirilir. Bu uygulamayı yaparken dişler sağlıklı ise en ufak bir aşındırma yapılmaz diş üzerine gerekli olan şekil değişikliği bonding materyalleri uygulanarak giderilir. Bireyin ağzında bir sanatçı olarak heykeltraş gibi yeniden şekillendirme işlemi yaılır. ile Dr. Narin tedaviye, yapışmayı alacak dişlerin yüzeyini pürüzlendirme yapılmadan başlamaktadır. Daha sonra, yapışmanın diş yüzeyine uygulananmasına yardımcı olmak için dişlere bir kozmetik bonding tedavisi uygulayacaktır.

Kozmetik Bonding Kimlere Uygulanır?

Kozmetik bonding, çeşitli diş sorunlarına etkili bir çözüm sağlar ve kısa bir süre içinde gülümsemenizi önemli ölçüde artırabilir. Hangi durumlarda kozmetik bonding tedavisini uyguluyoruz;

Küçük yada orta düzey çarpraşık dişler
Şekil bozukluğu olan dişler
Mine yapısında bozukluk olan lekelenmiş dişler
Diş arası (diestema closer) denen aralıkların kapanması
Genetik olarak yada aşınmaya bağlı kısalmış dişler
diş yüzeyindeki çatlaklar ve lekelenmeler

Yukarıdakilerden herhangi birine sahipseniz ve dişlerinizde önemli bir iyileşme ve daha güzel bir gülümseme görmek istiyorsanız, aradığınız çözüm DentNis Implantoloji Ve Estetik Diş Kliniği’n de Kozmetik Bonding tedavisindedir.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!