Genel

Nişantaşı 20’lik Diş Çekimi

Çoğu bireylerde yirmilik diş çıkarken ve çıktıktan sonra ağızda bazı sorunlarda yaratır. Yirmilik diş çıkarken yarı çıkabilir, yanlış yöne doğru çıkabilir, çevre dişlere baskı yapabilir, ağrı, şişlik, enfeksiyon ve 20’lik diş iltihabı yapabilir. 20’lik diş çekimi işlemlerine başlamadan önce ağız içi röntgeniniz alınır ve değerlendirilir. Çekilmeye uygun görüldüğü vakit hızlıca acısız bir şekilde çekilebilir. Şişli, Nişantaşı’nda bulunan kliniğimizde uzman doktorlarımızdan 20’lik diş çekimi ve muayene için randevu almak isterseniz bize ulaşmaktan çekinmeyin. Whatsapp, Mail ve arama üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Yirmilik diş çekimi dişin çıkma şekline göre değişir. Diş etini geçip diş kendini göstermiş ise basit bir diş çekimi işlemi gibi çekilir. Eğer diş gömülü diş etinin altında ise bölge açılarak diş çekilir. Uzman bir diş hekiminin elinde her iki işlemde acısız, konforlu bir şekilde ilerleyebilir.

20’lik Diş Çekilmek Zorunda mıdır?

Durumun değerlendirilmesi ve sonucuna göre çekilip çekilmemesine karar verilir. Her 20’lik diş çekilmek zorunda değildir. Bazı bireyler uzun süreler 20’lik dişleri ile hayatına devam edebilir ve sonradan çektirebilir. Ama bu o yaşına kadar bu 20’lik dişi sayesinde bir problem yaşamadığı anlamına gelmez. Bu dişler çenenin ulaşması zor en arka tarafında olduğundan ötürü dişimizi fırçalarken istemeden de olsa pas geçmemize ve doğru temizlemememize neden oluyor ve diğer dişlere göre daha kolay çürük gözlenmesine sebep oluyor.

Online Randevu Alın

.

20’lik Dişim Çekildikten Sonra Yüzüm Şişecek mi, Herhangi Bir Sorun Yaşayacak mıyım?

Çekim sonrasında ağız çevresinde şişlik ve hafif ağrı normaldir. Ancak, aşırı şişlik veya şiddetli ağrı durumlarında, enfeksiyon veya diğer sorunlar söz konusu olabilir. Bu şişlik kişiye göre farklı şekillerde oluşabilir. Çekim bölgesine bakterilerin girmesi enfeksiyon yaratabilir. Çekim sonrası diş hekiminizin önerdiği şekilde ağız hijyeninize dikkat edin. Bu sorunlar tedavinin ve hasta takibinin iyi yapılması ile önlenecek durumlardır. Tecrübeli doktor ve ekibi seçmeniz durumunda bu sorunları hızlıca atlatıp normal hayatınıza çok hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz. Kliniğimizde uyutarak, sedasyon ile 20’lik diş çekimi yapabilmekteyiz.

Nişantaşı Yirmilik Diş Çekimi Yapan Klinikler

2011 yılında Nişantaşı’nda Dr. Abdulkadir Narin tarafından kurulan kliniğimiz DentNis, uzman bir ekiple birlikte sunduğumuz kaliteli hizmetlerle hastalarımıza ağız ve diş sağlığı konusunda güvenilir çözümler sunmaktadır. Profesyonel ve deneyimli ekibimizle binlerce hastamıza, ağız diş tedavileri, gülüş tasarımı ve implant gibi çeşitli tedavilerle sağlıklı ve estetik bir gülümseme kazandırmaktan gurur duyuyoruz.

Kliniğimizdeki tecrübeli doktorlarımız, her bir hasta ile bireysel olarak ilgilenmekte ve kişisel ihtiyaçlarına uygun tedavi planları oluşturmaktadır. Hastalarımızın güvenini kazanmak ve sağlıklarını en üst düzeyde korumak amacıyla modern teknolojileri kullanarak kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. kliniğimizde 20’lik diş çekimi gibi cerrahi işlemler de uzmanlık alanımızdır. 20’lik dişler genellikle çeşitli sorunlara neden olabileceğinden, bu alanda deneyimli doktorlarımız, hastalarımıza en etkili ve konforlu çözümleri sunmak için çalışmaktadır. Kliniğimiz, hasta memnuniyetini ön planda tutarak, güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavi sunmayı amaçlamaktadır. Her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak, hastalarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için çaba sarf etmekteyiz.