Makaleler

Öncesi Sonrası

Öncesi – Sonrası Diş Kaplama, Estetik Gülüş Tasarımı, Gülüş Estetiği, Lamine Diş, Zirkonyum Diş, Bonding, Diş İmplantı, Estetik Diş Hekimliği, Kozmetik Diş Hekimliği, Diş Estetiği, Pembe Estetik, Diş Eti Estetiği… Doktor Narin’in gülüş tasarımı fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Nişantaşı Estetik Diş Hekimi Abdulkadir Narin instagram hesabını takip etmek ve yapılan tedavilere ait fotoğraflar için doktornarin ‘ e tıklayınız.

Öncesi Sonrası – Lamine Diş

Öncesi Sonrası

Öncesi Sonrası – Diş Kaplama

Öncesi Sonrası

Öncesi Sonrası – Gülüş Tasarımı

Öncesi Sonrası

Öncesi Sonrası Estetik Gülüş Tasarımı

Öncesi Sonrası

Öncesi  Sonrası – Diş Estetiği

Öncesi Sonrası

Öncesi Sonrası – Gummy Smile

Öncesi Sonrası

implant – Zirkonyum Öncesi – Sonrası

Diş Sağlığı Neden Önemlidir?

Vücudunuzun belki de en önemli bileşenlerinden biri olan dişlerinize bakmak için günlük diş hijyenine odaklanmanız gerekir. Dişlerinize özen göstermek sadece gülüşünüzü güzelleştirmekle kalmaz, kişiliğinizi de parlatır.

Bunun ışığında, sağlıklı dişlerin açıklayıcı belirtileri olan bazı hayati unsurlar var, ancak emin olmak için dişlerinizi güvende tutmak için diş hekiminizi ziyaret etmeniz ve altı ayda bir diş muayenesi yaptırmanız gerekir.

KÖTÜ NEFES YOK

Görsel bir işaret olmasa da ağız kokusu dişlerinizle ilgili birçok altta yatan sorunu gösterir. Sağlıklı ağız kokmaz.

Ağız kokusu olup olmadığını kontrol etmek için gün içerisinde tırnağınızla dilinizi kaşıyıp koklayın. Koku nötr ise tebrikler sağlıklı dişleriniz var.

Ağız hijyeni eksikliği ve ağızda çürüyen gıda parçacıkları ağız kokusuna neden olabilir. Aslında şeker hastalığı ve sinüzit gibi bazı hastalıklar da ağız kokusuna neden olur. Düzenli diş hekimi ziyaretleri nedeni belirlemenize yardımcı olabilir.

SAĞLIKLI DİL

Sağlıklı bir dil aynı zamanda sağlıklı dişlerin bir işaretidir; pembe ve nemli olmalıdır. Dilin beyaz olması, üzerinde koku birikmesi veya renginin solması altta yatan sorunlara işaret eder.

SAĞLIKLI DİŞ ETLERİ

Pembe ve sert diş etleri sağlıklı diş etleridir. Diş etleri dişlere , renk değişikliği veya şişlik olmadan sıkıca yapışırsa diş etleri sağlıklıdır. Diş etlerine dokunduğunuzda gevşek ve jöle gibi hissediyorsanız, bizi aramanız gerekir. Düzenli diş ipi kullanımı diş etlerini sağlıklı tutar.

BOŞLUK YOK

Diş sağlığı muayenesi, dişlerde boşluk, çatlak veya oyuk olup olmadığının kontrol edilmesini içerir. Sağlıklı dişlerde bunların hiçbiri yoktur. Dişlerin dış tabakası her zaman asit ve bakteri saldırısı altındadır, bu yüzden çoğu hasar onda meydana gelir. Uygun ağız hijyeni uygulamazsanız, dişlerinizde çürük oluşabileceğine dikkat edin. Neyse ki, kozmetik diş hekimliği, dişlerin doğal görünümünü korumak için çatlakları onarabilir.

DOĞRU HİZALANMIŞ DİŞLER

Düzgün hizalanmış dişler güzel bir görüntüdür, temizlenmesi kolaydır ve aralarında küçük boşluklar olduğu için yiyecek ve bakterileri hapsetmezler.

Dişleriniz düzgün hizalanmadıysa, diş teli gibi kozmetik diş prosedürleri gülümsemenizi estetik ve sağlıklı bir hale getirir.

AYNI RENKLİ DİŞLER

Diğer dişlerinize göre nispeten daha koyu renkte bir dişiniz varsa, bunun bir nedeni olmalıdır. Daha önceki bir yaralanmanın sonucu olabilir, ağrı veya başka bir rahatsızlık hissetmeyebilirsiniz, ancak renk ölü bir siniri veya bir enfeksiyonu gösterir.

Ağız ve Diş Sağlığı Sorunlarınız ve bunlara dair çözümleriniz ile ilgili iletişim adresinden bizleri arayabilirsiniz.