Makaleler

Kozmetik Diş Hekimliği Nedir?

Kozmetik Diş Hekimliği Nedir?

Geleneksel diş hekimliği dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığına hitap ederken, kozmetik diş hekimliği dişlerinizin, ağzınızın ve gülüşünüzün görünümüne odaklanır. Kozmetik diş hekimliğindeki son gelişmeler, diş hekimlerinin gelişmiş diş beyazlatmadan yarı saydam diş kaplamalarına ve tam gülümseme makyajlarına kadar her şeyi sunmasına olanak tanıyor. Kozmetik diş hekimliği onlarca yıldır var ama bugün kullanılan malzemeler geçmişte kullanılanlardan daha dayanıklı ve doğal görünüyor.

Kozmetik diş hekimliği, gülümsemenizin görünümüne veya dişlerinizin kozmetik anlamda bir bütün olarak güzelliğine odaklanan bir diş hekimliği dalıdır. Estetik Diş Hekimliği neden önemli çünkü toplumumuz artık nasıl göründüğümüze ve nasıl giyindiğimize bir bütün olarak önem vermektedir. Hepimiz güldüğümüz zaman karşı tarafa özgüvenli bir şekilde gülümseme intibası uyandırmak isteriz öyle değil mi?

Ne yazık ki, bazılarımız bu rahatlık hissini elde edemiyor çünkü gülümsememizden memnun değiliz. Dünya çapında yapılan çalışmalar yeniden ortaya çıkan bir temaya işaret ediyor: gülümsemenin en güçlü jest olduğu ve en yüksek olumlu duygusal içerikle derecelendirilen bir sembol olduğu argümanıdır. Kısacası, gülümsemeniz önemli. Gerçek kusursuz bir gülümseme birçok olumlu şekillerde size fayda sağlayacak kalıcı ilk bir ‘’ilk izlenim’’ bırakır: daha fazla özgüven, daha fazla kariyer fırsatları, ve genel olarak daha fazla mutluluk hissettirecektir.

Hiç kimse içten ve samimi bir gülümsemeyi unutmaz. Gerçek bir gülümsemeye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Gülümsediğiniz zaman kendinizi çekici ve kendine güven duyan bir birey olarak görüyor musunuz?

Gerçek bir gülümseme hayalini elde etmenizi engelleyen unsurları gelin bir günde ortadan kaldıralım, gelin kendinizi bir kaç saatliğine Estetik  Diş Hekimi Dr. Abdulkadir Narin’in kollarına bırakın. Dr. Narin, ev hanımlarından iş adamlarına, influencerlardan Türkiye’nin en parlak yıldızlarının rüyalarında ki gülümsemelerini tasarladı! Dr. Narin ve ekibi, Nişantaşı DentNis’te size her zaman hayallerinizi süsleyen gülümsemeyi yani Gülüş Tasarımı uygulamalarınıbir Estetik Sanat bakış açısı ile harmoni ederek  Diş Hekimliği hizmeti sunuyor.

Kozmetik Diş Hekimi Nasıl Seçilir?

Seçtiğiniz diş hekiminin becerisi ve deneyimi, kozmetik diş hekimliği tedavilerinin sonucunu etkileyebilir. Ortodontistler gibi bazı diş hekimlerinin uygulama yapabilmek için ek eğitime ve özel sertifikalara ihtiyacı olurken, kozmetik diş hekimliği alanında bu tür gereksinimler bulunmamaktadır. Diş hekimliği diplomasına sahip herhangi bir diş hekimi, kozmetik diş hekimliği prosedürlerini uygulayabilir. Kozmetik diş hekimliği sunan çoğu diş hekimi, tedaviler ve prosedürler konusunda sürekli eğitim kursları almıştır.” Seçtiğiniz diş hekiminin kozmetik diş hekimliğinde yetenekli olduğundan emin olmak için en iyisi aşağıdakileri sormaktır:

Tedavi edilen hastaların öncesi ve sonrası fotoğrafları

Hasta referansları

Katıldığı eğitim ve sertifikalar

Günümüzün gençlik ve görünüşe verdiği önem ile kozmetik diş hekimliği her zamankinden daha popüler hale geliyor. Pek çok insan doğal olarak mükemmel dişlere sahip olmasa da, hemen hemen herkes bir diş hekiminin yardımıyla göz kamaştırıcı bir gülümsemeye kavuşabilir. 

Kozmetik Diş Hekimliği Tedavi Seçenekleri

Diş beyazlatma

Bu prosedür rengi atmış veya lekelenmiş dişleri parlatır. Diş beyazlatma veya beyazlatma, bir diş hekiminin muayenehanesinde veya evde diş hekiminin sunduğu bir sistemle yapılabilir. 

Bonding

Bonding, diş rengindeki malzemeleri diş yüzeyine yapıştırarak yontulmuş, kırılmış, çatlamış, lekeli veya aralarında boşluk bulunan dişlerin görünümünü iyileştirebilir.

Lamine Diş

Bunlar, renk değişikliğini veya kusurları gizlemek için dişlerin önünü kaplayan ince, özel yapım porselen kabuklardır.

Diş Düzeltme

Bu prosedür, diş minesini değiştirerek veya çıkararak görünümlerini iyileştirmek için dişlerin değiştirilmesini içerir. Diş şekillendirme genellikle yapıştırma ile birleştirilir.

Gülüş Tasarımı

Bu prosedürler, dişlerin ve gülüşün genel görünümünün kapsamlı bir değerlendirmesini içerir. Tipik olarak, bir hastanın gülüşünün görünümünü elden geçirmek için birkaç kozmetik diş hekimliği prosedürü gerekir.