Makaleler

Yerli ve Yabancı implant Markaları

 

Yerli implant markaları ve yabancı implant markaları bizlere sorularan en sık sorulardır. En iyi implant markası hangisidir?  Hangi implant markasını yapacaksınız? En kaliteli implant hangi implanttır? diye sorularlada aynı şekilde sıklıkla karşılaşıyoruz.

Aşşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz yerli implant markaları ve yabancı implant markaları listemizi inceleyebilirsiniz.

YERLİ VE YABANCI İMPLANT MARKALARIMENŞEİ
Megagen ANYRİDGE Implant GÜNEY KORE
Megagen OCTA Implant GÜNEY KORE
Dentsply ASTRA Implant İSVİÇRE
Dentsply ANKYLOS Implant ALMANYA
Dentsply XİVE Implant  ALMANYA
Straumann ITI Implant  İSVİÇRE
Strauman MEDENTİKA Implant ALMANYA
Strauman ZİNEDENT ImplantBREZİLYA
Nobel PARALLEL Implant İSVİÇRE
Nobel REPLACE Implant İSVİÇRE
Nobel ACTİVE Implant İSVİÇRE
TEKKA Implant FRANSA
Camlog İSY Implant  ALMANYA
Camlog CAMLOG Implant  ALMANYA
Camlog PROGRESSİVA Implant ALMANYA
DİRECT Implant  ABD
ZİMMER Implant  ABD
Mis Implant  İSRAİL
BEGO Implant  ALMANYA
NEOSS Implant  İSVİÇRE
DENTAURUM Implant ALMANYA
BİCON Implant  ABD
THOMMEN Implant İSVİÇRE
OSSTEM Implant  GÜNEY KORE
ISB Implant GÜNEY KORE
BİOHORİZONS Implant ABD
Biotect KONTACT Implant FRANSA
Biotech WEEGO Implant FRANSA
ANTHOGYR Implant FRANSA
Gc İNOVATİF ImplantALMANYA
NUCLEOSS ImplantTÜRKİYE
DTI İImplant TÜRKİYE
İMPLANCE Implant  TÜRKİYE

YERLİ VE YABANCI İMPLANT MARKALARI

implantların kemik ile kaynaşması titanyum bir implant olduktan sonra yada zirkonyum aynı şekilde implant yüzeyi olarak kullanılmasına yönelik son zamanlarda çalışmalar var. Bizim sıklıkla kullandığımız materyal titanyum bio uyumluluk açısından kemikle doğal olarak bir kaynaşma özelliğine sahiptir. Yani kemik hücreleri implant bir titanyum yüzeyin üzerinde rahatlıkla onu bir yabancı isim olarak algılamayıp yüzeyin üzerinde büyüyebiliyorlar. Burada tabi kaliteden kast edilen şey kemik yüzeyi ile implantın kaynaşması yani vücudun o implantı kabul etmesi açısından bir kaliteden bahsediyorsak o zaman implant markalarının büyük çoğunluğu bu kaynaşmaya hemen hemen benzer sonuçlarla benzer özelliklere sahiptirler.

Bu noktada SLA yüzey özelliğine sahip olması gibi bir artı özellik devreye giriyor. Yine bu SLA yüzey bizim Türkiye’de de üretilen implantlarda dahil olmak üzere tabiki burada bahsedilen şey güvenli markalar. Yine Türkiye’de neredeyse 15 yıldan fazladır bilinen markalar var o markalarda dahil olmak üzere hepsi bu SLA yüzey özelliğine sahiptir. Ne gibi farklılıklar var? Bu farklılıklar daha ziyade implantın cerrahi aşaması, implantın yüzey dizaynı, implantın üst yapısının implant ile bağlantısı anlamında temel farklılıklar olabiliyor.

Bu gerek cerrahi protokoller olsun gerek dizaynından kaynakalanan olsun, gerek üst yapısının alttaki gövde ana gövde ile bağlantı şekli olsun farklılıklar burada hekimler arasında belli tercih farklılıklarına bağlı olarak bazı implantlar bazı hekimler tarafından daha fazla sıklıkla tercih edilirken bazı implantlar başka bir hekim fraksiyonu tarafından tercih ediliyor olabilirler. Bu noktada sizin gittiğiniz hekimin bu teknik konu ile ilgili tercihleri  ve tavsiyeleri temel belirleyici unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Yerli ve yabancı implant markaları sayfamız tamamen bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup herhangi tıbbi bir tedavi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Bu tip soruların cevaplarını öğrenmek için iletişim adresimizden bizleri arayarak bir muayene randevusu oluşturabilirsiniz.