Makaleler

Tam Kapanma Döneminde Açık Diş Hekimi

Tam Kapanma Döneminde Açık Diş Hekimi

Tam Kapanma Döneminde Açık Diş Hekimi, Pandemi tedbirleri sebebiyle 29 Nisan itibari ile 17 Mayıs’a kadar sürecek olan dönemde 17 günlük tam kapanma kararı resmi olarak açıklandı. Tam Kapanma nedeniyle Diş Hekimleri, Diş Klinikleri, Ağız Diş Sağlığı Poliklinikleri ve Diş Hastaneleri açık olacak mı?

Nişantaşı’nda bulunan kliniğimiz ”TAM KAPANMA” döneminde çalışmalarımıza mevcut olan tedavi randevularımız ve acil hasta vaka işlemeleri sebebiyle devam edecektir.

Kliniğimiz Estetik Diş Kliniğidir. Tam Kapanma döneminde açık olarak çalışmalarına devam edecektir. Kliniğimizde uyguladığımız tedaviler;

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi08.30-19.00
Salı08.30-19.00
Çarşamba08.30-19.00
Perşembe08.30-19.00
Cuma08.30-19.00
Cumartesi08.30-19.00

İletişim Bilgileri

Adres: Valikonağı Caddesi, Narin Apartmanı, No:167/4 Nişantaşı – Şişli / istanbul

Randevu ve bilgi almak için: 0 (212) 246 09 03 ve  0 (533) 769 44 69 çalışma saatleri içerisinde bu iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp: :+905337694469

Mail: [email protected] instagram: doktornarin

Tam Kapanma Dönemi Açık Diş Hekimi – Açık Diş Kliniği

Tam Kapanma döneminde Diş tedavisi görmek isteyen hastalarımız yasak dolayısı ile kliniğimize nasıl gelecek?

İçişleri Bakanlığı genelgesinde açıklanmış olduğu gibi ”Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları” doktor randevu olanlara Tedavi Belgesi gönderiyoruz bu belge ile kliniğimize gelip tedavilerini olabilmektedirler.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliklerine tam kapanma hakkında gönderdiği genelgenin ekinde, “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” bulunmakta. Bu listede 43 madde arasında diş hekimleri ve tıbbi cihaz sektörü ile bağlantılı bilgiler de yer alıyor.

Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri ile buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler,
Zorunlu sağlık randevusu olanlar (Kızılay’a yapılacak kan ve plazma bağışları dahil),
İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyet yürüten iş yerleri ile buralarda çalışanlar, sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde, istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuluyor.

Doktor Randevusu Olanlar Sokağa Çıkabiliyor mu?

Genelgede, doktor randevusu olan hastaların kısıtlamalardan etkilenmeyeceği “Zorunlu Hal Sayılacak Durumlar” başlığı altında belirtiliyor.

Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,
Kendisi veya eşinin, hastanede tedavi gören birinci derece yakınına ya da kardeşine refakat edecek olanların (en fazla 2 kişi), zorunlu hali bulunduğu kabul ediliyor.

Tam Kapanma döneminde İçişleri Bakanlığının açıklamış olduğu genelgeye buradan ulaşabilirsiniz.