Genel

Sedasyonla Uyutarak Implant

Sedayonla (Uyutarak) İmplant

Sedasyonla (Uyutarak) Implant nedir? Klinik olarak tüm cerrahi operasyonlardan önce işlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulayarak tam anlamıyla uyuşma sağlandığı vakit müdahaleye başlamaktayız. sedasyonla uyutarak implant Lokal anestezi işlemi hastalarımızın operasyon esnasında hiçbir ağrı hissetmemelerini sağlasa da bazı hastalarımız operasyona dair korkularını yenemedikleri için tedaviden kaçınmaları söz konusu olabilmektedir. Bu durumda klinik olarak hastalarımıza bir alternatif sunmaktayız:  Uyutarak Implant.

Bu yöntem sayesinde hastamız operasyon esnasında derin bir uykuda olduğu için hiçbir şey hatırlamaz ve adeta onlar için operasyon göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş olur. Gerekli şartlar altında bir anestezi uzmanının müdahalesi ile hasta derin bir uykuya dalar. Sedasyonla uyutma yöntemi genel anestezi ile benzerliklere sahip olsa da genel anesteziden farklı bir uygulamadır. Hasta verilen ilaçlarla uyku haline alınır. Hasta uyku esnasında hiçbir ağrı hissetmez fakat hekimin komutlarına karşılık verebilir. Sedasyon esnasında hastanın solunumu açıktır; nefes alıp verir.

İmplant Tedavisi Artık Çok Kolay

Sedasyon sayesinde yapılacak tedavi göz açıp kapama süresine indirgenmiş olur. Operasyon öncesi hastaya damar yoluyla verilen sedatif ilaç hastanın birkaç dakika içerisinde derin bir uykuya geçmesini sağlar. İşlem bitince hasta aradaki süreci hatırlamaz. Bu yöntemle siz hastalarımızın yaşayacakları bulantı refleksinin de önüne geçmiş oluruz ve uyandığınızda hiçbir şey hatırlamayacağınız için diş operasyonlarına karşı korkularınızı da yenmiş olursunuz.