Makaleler

Masseter Botoksu Fiyatları 2024

Masseter Botoks 2024 Yılı itibari ile kliniğimizde tek seans olarak ve birden fazla seans şeklinde yapılmaktadır. Masseter Botoks fiyatları, uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliğine, dozuna göre değişebilir. Bu tedavide doktorun tecrübesi ve deneyimi çok önemlidir.

Masseter Botoks Nedir?

Masseter kası, alt çenenizi yanağınıza bağlayan bir yüz kasıdır. Çiğnemeden sorumlu birkaç kastan biridir. Bu kas büyüdüğünde, genellikle dişlerini gıcırdatan veya sıkan hastalarda, alt yüzünüzün şeklini önemli ölçüde değiştirebilir.

Örneğin, büyük boyutlu bir maseter oval bir yüzün kare görünmesini sağlayabilir. Çenenizin bir tarafını diğerine göre daha belirgin hale getirerek yüz asimetrisine de neden olabilir.

BOTOX® Kozmetik enjeksiyonları, masseter kaslarınızın boyutunu küçültmenin ve uygun yüz oranlarınızı geri kazanmanın harika bir yoludur. BOTOX® ile konik bir yüz şekli elde etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için, DentNis Implantoloji Ve Estetik Diş Kliniği’nde bugün bir konsültasyon planlamak için 05337694469 Telefon numaramızdan hemen arayın.

Büyümüş Çene Kaslarının Sebepleri Nedir?

Normal çene hareketi tipik olarak masseter kası büyümesine neden olmaz. Ancak kaslarınızı çalıştırdığınızda, büyürler ve masseter kasları da bir istisna değildir.

Büyümüş bir kasa katkıda bulunan en yaygın davranışlar dişlerinizi sıkmak ve gıcırdatmaktır. Bunları stres altında veya hatta uyurken yapabilirsiniz.

Bu davranışları fark etmek zordur ve unutmaları daha da zor olabilir. Neyse ki, BOTOX® yardımcı olabilir. BOTOX® enjeksiyonları, potansiyel olarak öğütme ve kenetlemeye yardımcı olurken, masseter kasını gevşetecektir.

Online Randevu Alın

.

Masseter Kasınızı BOTOX® ile Rahatlatın

BOTOX® güvenli ve etkili bir enjekte edilebilir üründür. Dr. Abdulkadir Narin, birçok hastanın BOTOX® kullanarak kitlesel kas küçültme yoluyla doğal görünümlü sonuçlar elde etmesine yardımcı olan deneyimli bir Estetik Diş Hekimidir.

BOTOX® enjeksiyonları, masseter kasını hareketini sınırlayarak gevşetmeye yardımcı olur. Enjekte edildikten sonra kas bu kadar sıkı çalışmayı ve çok fazla baskı uygulamayı bırakabilir. Tedavinizden sonra hala çiğneyebilecek, çenenizi hareket ettirebilecek ve normal yüz ifadelerinizi gün içinde rahatlıkla yapabileceksiniz.

Kas artık fazla çalışmadığından normal boyutuna geri dönebilir. Bu, çenenize daha ince bir görünüm kazandırarak yüzünüzün oranlarını ve dengesini iyileştirecektir. Kadınlar için bu tedavi alt yüzlerinin daha ince ve daha kadınsı görünmesini sağlayabilir.

Tedavi uzun sürmez ve hemen işinize dönebilirsiniz. Yan etkiler genellikle hafiftir ve ağrı ve hassasiyeti çok minimal düzeydedir.

Büyümüş Masseter Kaslarım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Büyümüş masseter kaslarınız olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, lütfen konsültasyon için bizi ziyaret edin. Dr. Abdulkadir Narin, çene kasınızın durumunu şahsen kolayca belirleyebilir.

Temel gıcırdatma ve kenetlenme belirtileri için dişlerinize ve ağzınıza bakacaktır. Ayrıca ellerini yüzünüzün her iki tarafına koyacak ve sizden ısırmanızı isteyecektir. Bu, sizin maseterinizin boyutunu hissetmesine izin verecektir. Dr. Abdulkadir Narin kasınızın olması gerekenden daha büyük olup olmadığını anlayacaktır.

Hemen bir randevu alın ve diş gıcırdatma, potansiyel kas çene kası ağrılarınız ile ilgili bir konsültasyon planı ve tedavi bilgisi edinin.