Makaleler

Diş Teli Fiyatları 2024

Diş Teli Fiyatları 2024 yılında bir çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Diş teli tedavisi dişlerinizi hizalamak ve çapraşıkları düzelten bir tedavidir. Bu tedavi sadece estetik açıdan değil aynı zamanda diş sağlığı açısından birçok fayda sağlar. Kliniğimizde diş teli fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz isterseniz Whatsapp üzerinde mesaj atabilirsiniz.

  • Diş Teli (Ortodonti) Fiyatları Ortalama Diş Teli Ücretleri 2024 Yılı Başlangıç Fiyatı: €2000
  • Seramik Diş Teli Ücretleri 2024 Yılı Başlangıç Fiyatı: €2000 – €3000
  • Görünmez Diş Teli Ücretleri 2024 Yılı Başlangıç Fiyatı: €3000 – €5000

Diş Teli (Ortodonti) Fiyatları 2024 Neye Göre Belirlenmektedir?

Diş teli fiyatları yapılacak olan ortodontik tedavi kapsamında değerlendirilir fiyatlandırılmaktadır. Size en uygun tedavi ve kesin fiyat bilgisi için Ortodonti Uzmanımız diş hekimimiz tarafından muayene olmanız gerekmektedir.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik tedavi, dişlerin görünümünü ve nasıl çalıştıklarını iyileştirmek için dişleri düzeltmenin veya hareket ettirmenin bir yoludur. Ayrıca ısırma basıncını tüm dişlerinize yayarak dişlerinizin, diş etlerinizin ve çene eklemlerinizin uzun vadeli sağlığını korumaya yardımcı olabilir.

Online Randevu Alın

.

Neden Diş Teli (Ortodonti) Tedavisi Görmeliyim?

Birçok insanda kalabalık veya çarpık dişler vardır. Ortodontik tedavi dişleri düzeltecek veya daha iyi bir konuma getirecektir. Bu, dişlerin görünümünü ve dişlerin birbirine yapışma şeklini iyileştirirken, aynı zamanda hijyenide de kolaylaştırır.

Bazı kişilerin üst ön dişleri çıkıntılı ve hoş görünmemektedir. Bu ‘çıkık’ dişlerin hasar görme olasılığı daha yüksektir, ancak ortodontik tedavi onları tekrar hizaya getirebilir. Üst ve alt çenenin bir araya gelme şekli dişlerin çirkin görünmesine ve yanlış ısırmasına neden olabilir. Ortodontik tedavi bu sorunların her ikisini de düzeltebilir.

Dişler düzgün bir şekilde birleşmediğinde, bu çene kaslarını zorlayarak çene ve eklem sorunlarına ve bazen de baş ağrılarına neden olabilir. Ortodontik tedavi, daha eşit ısırmanıza ve gerginliği azaltmanıza yardımcı olabilir.

Diş Teli (Ortodonti) Tedavisini Kaç Yaşında Yaptırmalıyım?

En iyi zaman genellikle çocukluk dönemidir, ancak yetişkinler de ortodontik tedavi görebilir ve giderek daha fazla kişi bunu yapıyor. Yaş, doğru sayıda dişe sahip olmaktan daha az önemlidir. Çocuklarda tedaviye başlamadan önce yeterli dişin çıkmasını beklemek gerekebilir.

Ortodontiyi kim yapar?

Hem diş hekimleri hem de ortodontistler, diş sağlığı ve çapraşıklık gibi konularda eğitim alırlar ancak ortodontistler, diş teli tedavileri ve çene hizalaması gibi konularda daha ileri bir eğitim alırlar. Ortodontistler, diş teli tedavileri, dişlerin düzgün hizalanması, çapraşıklık, çene hizalaması gibi dişlerin ve çenelerin düzgün şekilde çalışmasıyla ilgili diğer sorunların tedavisi konusunda uzmanlaşmış diş hekimleridir. Ancak, diş hekimleri de diş teli tedavisi ve diğer ortodontik tedavileri yapabilirler. Kliniğimizde gülüş tasarımı kapsamında Diş Teli Tedavileri yapılmaktadır. Ortodonti tedavisini Uzman Doktorumuz tarafından gerçekleştirmektedir. Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Instagram sayfamızdaki before/after fotoğrafları için doktornarin hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.