Implant Tedavi Süreçleri

Implant Tedavi Süreçleri

Implant Tedavi Süreçleri

Implant tedavi süreçleri, günümüzde kullanılan tasarımları ile implantlar 40 seneye yakındır başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Yeni tedavi yöntemleri artık her hastaya (ağır diyabet hastaları, kanser hastaları dahil olmak üzere). implant uygulamasını mümkün kıldığı gibi eksik dişin telafi süresini de 1 güne indirebilmiştir.

Aynı gün içinde implant cerrahisi ile dişin takılabilmesi için ağza özel implantın ve de, parmak izi gibi, tamamen kişiye özel renk ve şekildeki dişin daha önceden hazırlanmasını gerektirmektedir. Peki bu nasıl mümkün olmaktadır? Bunun cevabı gelişen teknoloji ve görüntüleme teknikleridir

Implant Tedavi Süreçleri

Implant Tedavi Süreçleri

Implant Tedavi Süreçleri

Dijital gelişmelerin ışığında ilerleyen dijital estetik diş hekimliği imkân ve yöntemleri ilerledir. Bu imkanlar ile artık bir günde implant yerleştirmeyi ve aynı gün içerisinde implant üzerine diş koymayı teknik anlamda mümkün kılmakta.

İmplant uygulanacak bireyin kemik ve de yumuşak dokuları 3 boyutlu olarak taranarak hastanın kendine has durumu sanal ortama aktarılmaktadır.

Bilgisayarda oluşturulan model üstünde adeta sanal bir ameliyatla ideal bir şekilde implant yerleştirilmektedir. Hastaya özel estetik diş operasyon öncesinde bilgisayar destekli tasarlanmaktadır. Bu sayede cerrahi öncesi hazır edilen diş operasyon ile takılabilmektedir

Diş Çekimi Sonrası Implant

Diş çekimi sonrasında çekim bölgesinde herhangi bir iltihap yoksa, yeterli kemik miktarı mevcut ve kemikte bir defekt yoksa çekim yapılır yapılmaz aynı seansta implant yerleştirilebilmektedir.

Çekilen dişin etrafında kemikte defekt veya iltihap varsatemizlenerek kemik tozu ilave edilir ve 2-3 ay iyileşme beklendikten sonra implantyerleştirilebilir.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!