Implant Sonrası Bakım

Implant Sonrası Bakım

Implant sonrası bakım Nedir?. Implant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler.  Implant Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir? Implant Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?.

implant yöntemi cerrahi bir işlemdir. Bu sebeple edaviden sonraki ilk 48 saat içerisinde hafif sızıntı şeklinde kanama olması son derece doğal bir durumdur.
Bu süreçte yaranın iyileşmesine olumsuz tesir etmemesi adına ağız çalkalanmamalıdır. Bnunla birlikte. tükürmekten kaçınılmalıdır. Aksi takdirde yaranın pıhtılaşması engellenir ve kanama miktarı artar.

Sigara Kullanımına Ara Verilmelidir.

Sigara kullanımı yaraların iyileşme sürecini uzatır.

Yumuşak ve Zahmetsiz Çiğnenen Besinler Tüketin.

Özellikle sert yüzeyli yiyeceklerden, dişlere yapışabilecek yiyeceklerden uzak durun.

Soğuk ve sıcak gıdalardan kaçının.

Tedavi uygulanan bölge ile yemek yemeyin.

Tedavi Uygulanan Bölgeyi Dilinizle Kurcalamayın ve Ağzınızı Zorlayarak Dişlerinizi Görmeye Çalışmayın.

Aksi takdirde bölgede kanama olmasına yol açabilir hatta dikişlerinizin açılmasına neden olabilirsiniz.

Ağız Bakımını Aksatmayın.

Cerrahi müdahale sebebiyle implant tedavisi uygulanan bölge enfeksiyon oluşumu için risk teşkil etmektedir. Ağız bakımının aksatılması ile bakteriler çoğalarak bölgede enfeksiyon oluşumuna neden olabilir. Bu ise tedavinin başarısını tehdit edecektir.

Kanamayı Tetikleyecek Aktivitelerden Kaçının.

Vücudu zorlayarak yapılan tüm aktiviteler kanamaya neden olabilir. mümkünse bir süre spora ya da efor gerektiren başka uğraşlara ara verilmelidir.

İlk 48 Saat Ağrı ve Şişlik Gözlemlenebilir.

İlaçları düzenli kullanarak buz uygulayın. Soğuk kompres yapın.

Implant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerkenler

İyi bir iyileşme için iyi ağız hijyeni şarttır. Ameliyattan sonra seyreltilmiş Listerin (1 kısım Listerin ila 4 kısım su) ile durulayın Dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun, ancak çekim bölgesinden kaçının. Sütürler 1-2 hafta içinde çözülür. Ameliyattan hemen sonra egzersizi minimumda tutun.

Kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı egzersiz yapar ve yükseltirseniz, kanama meydana gelebilir. İyileşme dönemi sırasında aktivite sırasında sorunlardan kaçınmak için beslenmenizin yeterli olduğundan emin olun. Implant Sonrası mutlaka diş hekiminize danışarak hareket ediniz. Burada yazılanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır hiç bir tedavi kapsamında yapılmamıştır.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!