Bişektomi Nedir?

Bişektomi

Bişektomi

Bişektomi, yanak içindeki buccal fat pet yani bukkal yanak dokusunun ağız içinden estetik amaçla cerrahi olarak alınması işlemidir. Bu işlem sonucunda yuvarlak yüzlü olan dolgun yanaklı bireylerde kalıcı olarak Hollywood Cheek veya diğer bir adıyla Hollywood Yanağı görüntüsü oluşmasını sağlar.

Yanak Estetiği Cerrahi Bir Operasyon mudur?

Bu operasyonyuvarlak ve geniş yüzlü hastalar için basit ve çok güvenli bir cerrahi işlemdir. Operasyonçoğunlukla lokal anestezi ile yapılmasına rağmen tercihen sedasyon ve genel anestezi ile de yapılabilir. Hastanın beklentisi ve Hekimin tavsiye ve tecrübeleri ışığında bişektomi operasyonunda bukkal yağ dokusunun bir kısmı ya da tamamı alınabilir.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.

Günümüzde kadın ve erkek, fiziksel görünüm açısından ideallerine ulaşabilmek için genç ve sağlıklı bir görünüme sahiptir. Rinoplasti, Otoplasti, Brezilya Popo Kaldırma veya Botoks gibi size daha iyi bir görünüm kazandıracak çok iyi bilinen cerrahi ve kozmetik prosedürler vardır. Ancak son yıllarda kısa vadeli sonuçları ve hızlı iyileşmesi, yanaktan yağ aldırma ya da Bişektomi olarak da bilinen bir işlem var. Bişektomi, yanakların içindeki iki yağ bölmesinde yer alan Bichat’ın yağ torbası sökücüsünden oluşan estetik bir yüz işlemidir. Endişelenmeyin, Bichat torbaları vücut için gerekli değildir sadece hayatın ilk yıllarında bebekler için çiğnemek ve emmektir. Bişektomi, diyetlere ve egzersizlere rağmen hala yuvarlak bir yüze sahip olan ve daha ağır görünmesini sağlayan kişiler için önerilir.

Bişektomi, cerrahın yanakların iç kısmında, yağ torbalarının yakınında küçük bir kesi yaptığı ve cerrah lokalize olduktan sonra bunları çıkarıp çekimlerini tamamlayarak yarayı dikmek için nispeten kolay bir alternatiftir. Bir saatten fazla sürmeyen hızlı bir işlemdir. İyileşme, her kişinin cevabına bağlı olarak 14 güne kadar sürebilir. İlk üç gün boyunca, kanamayı önlemek için kendinizi güneşe maruz bırakmanın yanı sıra yumuşak ve soğuk bir diyet önerilir. Torbalar çıkarıldıktan sonra, iltihap yüzün alt üçte birlik kısmındaki incelmiş yüzü ortadan kaldırarak, elmacık kemiklerinde daha büyük bir çıkıntı ve yüzün daha uzun bir görünümünü vererek, iltihap 3 ila 6 ay boyunca kaybolabilir.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!