Estetik Dolgu Ne Amaçla Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile insanlarda da sağlık ve estetik bilinci fazlası ile gelişmiştir. Kişiler artık cinsiyet ayrımı olmadan görsel güzelliğine önem vermeye başlamışlardır. Bu durumda özellikle dişlerde yaşanan sorunlar nedeni ile estetik dolgu işlemlerini araştıran kişileri sayıları sürekli olarak artmaktadır. Dişlerin görsel anlamda güzel olması kişilerin kendine olan güvenlerinin artmasını sağladığı gibi görsellik olarak da büyük bir etki yaratmaktadır.

Dişlerde estetik amaçla yapılan estetik dolgu, dişlerin daha parlak ve daha doğal görünmesini sağlamaktadır. Bu uygulamalar ön dişlere uygulanabildiği gibi arka dişlere de uygulanabilmektedir. Bu nedenle son dönemlerde fazlası ile rağbet gören bu sistem, teknolojik aletler sayesinde herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Dişlerde oluşan çürükler nedeni ile bugüne kadar uygulanan birçok farklı yöntem beklenen estetik görüntüyü sağlayamamıştır. Özellikle bir zamanlar herkesin dilinde olan amalgam dolgular, sağlam olsa da siyah görüntüsünden dolayı estetik görünümü bozduğu için yaptıran kişiler diş beyazlatma yöntemine ilgi göstermeye başlamıştır. Amalgam dolguların ortaya çıkardığı kötü görüntü, dişin sağlamlığını unutturmuştur ve görselliğe önem veren kişiler için büyük sorunlar yaratmıştır. Bu nedenle her geçen gün farklı yöntemler ve uygulamalar geliştirilerek insanların sorunlarına en uygun ve en kalıcı çözümler bulunmaya çalışılmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan diş beyazlatma yöntemi ile çok kısa sürede bembeyaz dişlere sahip olunabilmektedir. Özellikle dişleri çok sararan ve fırçalasa bile artık sonuç alamayan kişiler bu yöntemden çok memnun kalmaktadır. Diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır aşağıda anlatılmıştır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Dişlerin yüzey kısmındaki gözeneklerin mine kısmında oluşan renkli ve organik maddelerin tamamının diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemine diş beyazlatma denir. Dişlerinin görünümlerine çok önem veren kişiler, dişlerde oluşan şekil ve renk bozuklukları sebebi ile psikolojik olarak rahatsızlanabilmektedirler. Bu durumda son zamanların en popüler yöntemlerinden biri olan diş beyazlatma uygulamasına karar verilir.

Diş beyazlatma yöntemi herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Öncelikle diş hekiminin muayenesinden geçirilen hastada başka diş sorunları varsa tedavi edilir ve dişlere özel bir solüsyon sürülerek 45 dakika boyunca özel makine ışığında dişler bekletilerek diş beyazlatma yöntemi tamamlanır.

WhatsApp Arama