Sık Sorulan Sorular

Makaleler

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Diş Beyazlatma

Sıkça Sorulan Sorular

Bazı insanlar, doğal olarak sarımsı dişlere sahip olabilirler ve bu durum, dişlerinin daha soluk veya donuk görünmesine neden olabilir. Kahve, çay, kırmızı şarap ve sigara içmek gibi faktörler, dişlerde lekelerin oluşmasına neden olabilir. Yaşlandıkça, diş minesinin incelmesi nedeniyle dişler daha sarı görünebilir. Özel günler veya etkinlikler için daha beyaz dişler istenir. Örneğin, bir düğün, mezuniyet töreni veya iş görüşmesi gibi durumlarda daha güvenli ve çekici görünmek için diş beyazlatma işlemi tercih edilebilir.

Dişlerdeki beyazlık belirli bir süre devam eder ve sonra dişler zamanla yeniden sararabilir. Örneğin, sigara içmek veya kahve, çay gibi renkli içecekler tüketmek dişlerin rengini tekrar sarartabilir. Ancak, düzenli diş bakımı, diş fırçalama, diş ipi kullanma ve diş hekimi kontrolleri ile dişlerin beyazlığı daha uzun süre korunabilir.

İşlem sonrası hafif bir hassasiyet dışında herhangi bir yan etkisi veya herhangi bir problem yaşamazsınız. Eğer bu hassasiyet uzun süre devam ederse hemen doktorunuzla iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Makelelerimiz

WhatsApp Mail