implant Fiyatları

implant fiyatları 2021

implant fiyatları 2021

implant Fiyatları 2021

implant fiyatları 2021 yılı itibari ile ortalama adet fiyatı yapılacak olan implant operasyonuna göre değişiklik göstermektedir.

İmplant tedavisine etki edecek en önemli unsur implant tedavisini yapacak doktorun bu konudaki uzmanlığıdır. Peki hasta, doktorun bu konudaki uzmanlığını ve yetkinliğini nasıl tespit edecek? Hasta, bu tespiti muayene esnasında doktorun daha önce tamamladığı vaka fotoğraflarını inceleyerek yapabilecektir. Doktorun, bu başarılı vakaları yapabilmesi titiz bir çalışma sonucunda bu konuya eğilmiş olması ile alakalıdır. Bu minvalde, doktorun aldığı eğitim , doktorun daha önceki hastalardan edinmiş olduğu implant tedavi tecrübesi, implant tedavi süreci ile alakalı güncel yaklaşımlar konusunda katıldığı seminerler, toplantılar ve kurslar, vaka başarıları ile uzun dönem devamlılığı  açısından çok önemlidir.

 

 

 

2021 TDB tarafından belirlenen İmplant Diş Fiyatları 

implant Fiyatları 2021 (TDB 2021 Yılı implant Ücretleri ) KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) Fiyatları 2021  2690 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) Fiyatları 2021  1110 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) Fiyatları 2021  1125 TL
Sinus Lifting (biomateryal ücreti hariç) Fiyatları 2021  1060 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) Fiyatları 2021 2160 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) Fiyatları 2021 930 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) Fiyatları 2021  2160 TL
Diş Çekimi Fiyatları 2021  230 TL
Gömülü Diş Çekimi Fiyatları 2021  740 TL

 

 

implant fiyatları 2021

implant fiyatları 2021

En İyi implant Markası Hangisidir?

implant fiyatları değişikliğinin sebeplerinden biri de implant uygulamasında tercih edilen markaları ve biyomateryallerdir. Aynı zamanda implant dışında kullanılması gereken greft ( kemik tozu) ve diğer biyomateryaller de fiyat farkının oluşmasında etkili rol oynamaktadır. Dişsiz boşluk için implant yapımında bu bölgede yeterli kemik desteği olmadığında, greft materyali kullanılarak bu alana kemik takviyesi yapılması gerekebilmektedir. Dolayısıyla greft ücreti de implant tedavi ücretine eklenmektedir.

implant Fiyatları Neden Sabit Değildir?

implant fiyatları; etki eden diğer bir önemli nokta da implant uygulandıktan hemen sonra (bknz: bir günde implant) aynı günde mi dişin takılacağı? yoksa 2-3 ay sonra mı İmplant üstüne yükleme yapılacağıdır. Konvansiyonel yöntemlerle implant yapıldıktan sonra 2-3 ay beklemek zorunda kalınıyorken, gelişen tekniklerle aynı günde implant ve dişi takmak mümkün olmaktadır. Hatta bir çok vakada artık dişin çekildiği gün implantın ve üzerine dişin tek bir anestezi ve operasyonla yapılmasını tercih etmekteyiz. Bu yeni tekniklerin vakalarda uygulanması durumunda teknik hazırlık sebebiyle maliyet olarak daha fazla olabilmektedir.

Ayrıca implant üstüne gelecek olan dişin estetik kalitesi ve dişin hazırlanması aşamasında kullanılan laboratuvar yöntemleri de farklı maliyetler oluşturabilmektedir. Tercih edilen klinikte verilen hizmet ve randevu sistemi , personel niteliği, klinikte kullanılan diğer sarf malzemelerinin de maliyet olarak verilecek hizmete yansıması doğal bir durumdur.

Hulasa, hastalarımıza genel tavsiyemiz implant fiyatları ile ilgili araştırma yaparken konusunda yetkin, yaptığı vakalar ve hasta ile olan iletişiminde güven veren iyi bir doktor bulmalarıdır. Çünkü, mesleğini aşk ile yapan bir doktor en iyi sonucu elde etmeyi kendine bir gaye olarak ortaya koyacaktır.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!