Makaleler

Sedasyon ile Diş Tedavisi Fiyatları 2024

Sedasyon ile Diş Tedavisi Nedir?

Dişlerinizi temizletme düşüncesi tüm vücudunuzu korkuyla geriyor mu? Bir diş hekiminin muayenehanesine adım atmaktansa diş ağrısının acısına dayanmayı mı tercih edersiniz? Yalnız değilsiniz. Pek çok insan diş hekimine gitme konusunda o kadar fobiktir ki herhangi bir tedavi görmemeyi tercih eder.

Aşırı korku ile diş hekimlerinden kaçınan kişiler için sedasyon diş hekimliği endişelerinin bir kısmını ortadan kaldırabilir. Sedasyon, invaziv prosedürlerden basit diş temizliğine kadar her şey için kullanılabilir. Nasıl kullanıldığı, korkunun ciddiyetine bağlıdır.

Bu tedavi, hastaların diş prosedürleri sırasında rahatlamasına yardımcı olmak için kullanılan ilaç demektir. Tamamen doğru olmasa da bazen “uyku diş hekimliği” olarak da anılır. Genel anestezi altında olanlar dışında hastalar genellikle uyanıktır. 

Sedasyon ile Diş Tedavisi Fiyatları 2024

Tedavi fiyatları uygulanacak diş tedavisine göre ve kullanılacak sedasyon çeşidine göre belirlenmektedir. Sedasyon ile diş tedavisi fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizi arayınız.

Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Diş Hekimliğinde Kullanılan Sedasyon Çeşitleri Nelerdir?

  • Minimal Sedasyon: Uyanıksınız ama rahatsınız.
  • Orta Derecede Sedasyon: Önceden ‘bilinçli sedasyon‘ olarak adlandırıldı. Konuşurken sözlerinizi geveleyebilir ve tedavinin çoğunu hatırlamayabilirsiniz.
  • Derin Sedasyon: Bilincin sınırındasınız fakat yine de uyanabilirsiniz.
  • Genel Anestezi: Tamamen bilinciniz yerinde değildir.

fiyatlarımız tedaviye göre ve kullanılacak sedayon çeşidine göre belirlenmektedir.

Sedasyonla implant tedavisi ile ilgili Dr. Abdulkadir Narin’in videosunu izleyebilirsiniz.

WhatsApp numaramızdan sedasyonla diş tedavisi fiyatları ve tedavilerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.