Makaleler

Nasıl Güzel Gülünür?

Nasıl Güzel Gülünür? Milyonlarca fotoğraf çektiriyoruz: Mezuniyet fotoğrafları, Düğün fotoğrafları, Babalar Günü fotoğrafları ve her zamanki yaz tatili fotoğraflarını unutmayın. Tüm bu fotoğraflara gülümsemek kesinlikle yorucu olabilir. Neyse ki, her fotoğrafta o güzel gülümsemeni en iyi şekilde sergilemeni sağlayacak bir tavsiyemiz var. İşte Nasıl mükemmel bir şekilde güzel gülünür için beş akılda kalıcı ipucu.

1. DİŞLERİNİZi BİRBİRİNE DOKUNDURMAYIN

Bu, birçok insanın farkında olmadığı bir ipucudur, ancak gülümsemenizde tüm farkı yaratabilir. Güldüğünüzde, üst ve alt sıradaki dişleriniz birbirine bastırılırsa, birbirine kenetlenirse veya hatta basitçe dokunursa, bu boyun kaslarınızın gerginleşmesine ve bazen de cildinizden rahatsız edici bir şekilde dışarı çıkmasına neden olur. Daha doğal, daha yumuşak bir gülümseme için alt ve üst dişlerinizin arasında küçük bir boşluk bırakın.

2. JOKER GİBİ SIRITMAK YOK!

Rahat ve gerçek bir gülümseme her zaman en iyi gülümsemedir, zorunlu bir “joker sırıtışı” değil. Dişlerinizin kesinlikle çarpıcı olduğunu biliyoruz, ancak tüm dişlerinizi ortaya çıkaran göz kamaştıran bir ışık olduğunda, genellikle zorlanmış poz ortaya çıkıyor. Aslında, ABD’li bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma, aşırı sayıda diş gösteren aşırı geniş gülümsemelerin tipik olarak olumlu izlenimler yaratmadığını bile buldu. Bu şakacı gülümsemeyi önlemek için kendin ol! Gülümsemenizi doğal olduğundan daha büyük olmaya zorlamayın.

3. GÜLMEDEN ÖNCE DİŞLERİNİZİ ISLATIN

Bu, gülümsemenizi biraz daha parlak ve parlak gösterebilecek basit bir numara. Gülmeden hemen önce dilinizi dişlerinizin üzerinde gezdirin veya bazı makyaj sanatçılarının önerdiği gibi dişlerinize biraz vazelin sürün. Bu, gülümsemenizin donuk görünmesini önleyecektir. Bunun yerine dişleriniz daha pürüzsüz, daha parlak görünecek ve rengi biraz daha “açılacak”.

Online Randevu Alın

.

4. KAMERAYI GÖZ SEVİYESİNİN ÜZERİNDE TUTUN

Kamerayı göz seviyesinden yukarıda tutmak, herhangi bir hoş olmayan açıları önleyecek ve aynı zamanda gülümsemenizin daha parlak, daha mutlu ve daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, gözlük kullanıyorsanız, kamera merceğini aşağı eğmek ışığın merceğinizden geri tepmesini engeller. O halde, başınızı dik tutun ve kamerayı daha yukarıda tutun! Muhteşem gülümsemenizin dikkatini çeken başka bir şey istemezsiniz.

5. RAHATLAYIN VE KENDİNİZ OLUN!

Sizin için sahip olduğumuz tüm ipuçlarından kesinlikle en önemlisi bu. Fotoğraf çekilmeden önce derin bir nefes alın ve rahatlayın! Zorlamaya çalışmayın; sadece serbest bırakın ve hatta biraz gülün! Gülümsemeniz, rahatladığınızda, samimi olduğunuzda ve mutlu düşünceler düşündüğünüzde en güzel şekilde zaten görünecektir. Hatta bazı fotoğrafçılar, sevdiğiniz birine gülümsüyormuş gibi davranmanızı bile öneriyor. Nasıl yaparsanız yapın, rahatlayın, eğlenin ve en doğal, muhteşem gülüşünüz için kendiniz olun.

Kendinize Bir İyilik Yapın ve Doktornarin’den Randevu Alın!

Gülüşünüz ile alakalı estetik veya kozmetik anlamda eksiklikleriniz olduğunu düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Doktornarin binlerce hastanın gülüşünü güzelleştirdi. Sizde kendinize ve ileride çekilecek fotoğraf kollesikyonunuza daha iyi bir anı bırakmak isterseniz bizimle iletişime geçin!.