Sık Sorulan Sorular

Makaleler

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2024

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde yapılan zirkonyum diş kaplama fiyatları 350 euro ile 500 euro arasında değişiklik göstermektedir. Diş kaplama tedavilerimiz Dr. Abdulkadir Narin tarafından kişi özel yapılmaktadır. Zirkonyum dişler dişlerini yaptırmak isteyen bireyler için en iyi tedavilerden biridir.

Zirkonyum diş kaplamaları, dayanıklılık ve uzun ömürleriyle bilinir. Ancak nadiren de olsa, zamanla aşınabilir veya hasar görebilirler. Zirkonyum diş kaplamanızda şu durumlardan şikayet ediyorsanız ömrü bitmiş, değişmeye ihtiyacı var diyebiliriz. Bu durumlar kırılma, aşınma, çatlama, diğer dişlerle uyumsuz kötü görüntü. Bu durumlarda doktorunuza başvurun, doktorunuz yeni bir kaplama veya alternatif bir tedavi seçeneği sunacaktır.

Zirkonyum diş kaplamaları, estetik ve dayanıklılık açısından birçok hastanın memnuniyetini kazanmıştır. Zirkonyumun doğal dişlere benzer bir görünüm sunması, estetik bir gülümseme elde etmek isteyen hastalar için tercih edilme sebeplerinden biridir. Ayrıca, zirkonyum diş kaplamalarının uzun ömürlü olması ve çürümeye karşı dirençli olması da avantajları arasındadır.

Ancak her bireyin deneyimi farklı olabilir ve memnuniyet seviyesi kişiden kişiye değişebilir. Bazı hastalar zirkonyum diş kaplamalarıyla ilgili olumlu deneyimler yaşarken, bazıları da bireysel olarak istenmeyen sonuçlar yaşayabilir. Bu, kaplamaların doğru şekilde uygulanmasıla alakalı bir durumdur. Zirkonyum diş kaplamaları tedavileri yapmayı düşünüyorsanız diş doktorunuzu araştırın. Estetik diş hekiminin eğitimine, deneyimine, yaptığı tedavilere bakın. Kliniğimizde yapılan tedavileri, öncesi sonrası resimleri için instagram hesabımıza bakabilirsiniz, ayrıca kliniğimizde tedavi olmuş olan hastalarımızın yorumlarına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlk olarak, diş hekimi ile bir muayene yapılır ve dişlerin durumu ve tedavi ihtiyaçları değerlendirilir. Hastaya dişlere dokunmadan dişlerinin nasıl olacağını görmesi mock-up ölçüsü alınır. Hasta birkaç gün sonra tekrar çağırılır ve dişlerine hiç dokunmadan zirkonyum dişlerinin nasıl görüneceğini mockup sayesinde görür ve kararını verir. Hasta zirkonyum yaptırmak istediği taktirde dişler kesilir ve daimi zirkonyum dişler için ölçü alınır. Kesilen dişleri korumak ve daimi dişler hazırlanana kadar hastanın bir problem yaşamasını önlemek için geçici kaplama, dişler yapıştırılır. Geçici dişler genellikle birkaç gün veya birkaç hafta kadar kullanılır. Zirkonyum diş kaplamaları hazırlandıktan sonra, dişler yapıştırılır. Bu işlem yapılacak diş sayısına göre değişir yaklaşık 10 – 15 dakika sürer.

Evet, bütün dişlere zirkonyum kaplama yapılması mümkündür. Ancak bu, bir dizi faktöre bağlıdır ve her hasta için uygun bir seçenek olmayabilir. Bazı durumlarda, dişlerin durumu, diş eti sağlığı, çene yapısı ve çene kapanışı gibi faktörler zirkonyum kaplamaların uygulanmasını kısıtlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Makelelerimiz

WhatsApp Mail