Makaleler

En iyi Estetik Diş Doktoru

En iyi Estetik Diş Doktoru Rehberi

En iyi estetik diş doktoru ararken, sadece dişlerinizi temizleyecek birinden fazlasını arıyorsunuz. Diş sağlığınız genel sağlığınızın en önemli hayati bir parçasıdır, bu nedenle her hasta için iyi bir diş hekimine sahip olmak çok önemlidir. Buda aslında, her zaman sizin ve ailenizin sağlığını en iyi şekilde düşünen birinin olduğu anlamına gelir. 

Temel Bilgilerle Başlayın

Düzenli ziyaretler sağlıklı bir gülüşün anahtarıdır, bu nedenle yaşam tarzınız ve diş bakımı ihtiyaçlarınıza en uygun ayrıntılarla başlayın. Dikkate alınması gereken bazı şeyler şunlardır:

Diş Hekimine evinizden veya işinizden ulaşmak kolay mı?

Size uygun çalışma saatleri var mı?

Size gerçekten yararlı bir diş hekimi olacağını düşünüyor musunuz?

Aramayı Başlatın

Artık bir diş hekimi aradığınıza göre, muhtemelen online olarak, internette ve hatta e-posta kutunuzdaki reklamları fark ediyorsunuz. Sosyal medya sitelerinde yakınınızdaki diş hekimlerinin hasta yorumları da olabilir, ancak her kişinin diş sağlığı ihtiyaçlarının ve deneyimlerinin kendilerine ait olduğunu unutmayın.

İlk Tecrübe

Doğru diş hekimini bulmak için karar vermeden önce listenizdeki diş hekimlerini aramaktan veya ziyaret etmekten çekinmeyin. Randevu almadan önce diş hekimi ve personel ile görüşmek için diş hekimi ile görüşme zamanınızı planlayın. “Soruların bir listesini yapın ve geçmiş tedavi bilgilerinizi getirin, böylece daha spesifik bir şey sormak isterseniz diş hekimi diş geçmişinize ait olan belgelere bakabilir.” Ayrıca kliniğin temiz, rahat ve düzenli olup olmadığını da görebileceksiniz. Sormak isteyebileceğiniz birkaç soru: Diş hekimi, diş sağlığı sorunlarını önlemenize yardımcı olacak yolları açıklayacak mı? Diş sağlığı eğitimi veriliyor mu? Diş hekimi ve klinik personeli, mesai saatleri dışında acil durumlarla nasıl başa çıkıyor? Klinik personeli tedavi planınızı biliyor mu ve tedavi masrafları için finansal seçenekler sunuyorlar mı? Tıbbi ve diş geçmişiniz kaydedilecek ve kalıcı bir dosyaya yerleştirilecek mi?  Diş hekiminin endişelerinizi anladığından ve tüm sorularınızı yanıtladığından emin olun.

Bugün, hemen durmayın ve kendinize bir iyilik yapın ve gülüşünüzü aynı zamanda sağlığınızı güzelleştirin.