Makaleler

E-Max Diş Kaplama

E-max diş kaplama, lityum disilikat cama dayanan ve kuvars, lityum dioksit, fosforoksit, alümina, potasyum oksit ve eser elementlerden oluşan tam seramik bir sistemdir. Kaplamalar genellikle tek bir seramik bloktan öğütülür. Bu sebeple e-max diş kaplamaları çok sert ve dayanıklıdır. CAD/CAM teknolojisi kullanılarak kron tasarımı ve üretimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Emax tabanlı tam seramik diş kaplamaları, mükemmel estetikleri, dayanıklılıkları nedeniyle estetik diş hekimliğinde hızla yaygın bir popülerlik kazanmaktadır. Emax diş kaplama sistemi esas olarak ön bölgede kuron ve kaplama üretimi için uygulanmaktadır. Kaplamalar, ön bölgedeki kısa açıklıklı köprüler için de ideal seçimdir.

Online Randevu Alın

.

E-max Diş Kaplama Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Ön bölgede sabit protezlerin üretimi için onları ideal kılan çeşitli avantajlara sahiptir:

  1. Doğal dişlerinizle uyum sağlar; Tam seramik protezler için önemli bir estetik gereklilik, doğal dişlerinizle eşleşen yeterli şeffaflığa sahip olmalarıdır. E-max, onları ön dişlerin restorasyonu için uygun hale getiren ideal bir yarı saydamlık ve gerçekçi görünüm karışımına sahiptir. Zirkonya kronlardan daha saydamdırlar!
  2. Tam seramik protezler; E-max tabanlı protezler porselenin altında herhangi bir metal alaşımı içermez. Bu, alttaki metalin göze hoş gelmeyen gri bir çizgisinin diş eti çizgilerinde görünmeyeceği ve kuronların tıpkı doğal dişleriniz gibi görüneceği anlamına gelir.
  3. Dayanıklılık; E-max kronlar, cam-seramik olan ve mükemmel mukavemete sahip lityum disilikattan hazırlanır. Bu nedenle, E-max kronların klinik kullanım sırasında çatlama veya kırılma olasılığı daha düşüktür. Zirkonyum kuronlara kıyasla aşınma olasılıkları daha düşüktür!
  4. Frezelenebilirlik; E-max’ın bir başka avantajı da CAD-CAM frezeleme kullanılarak hızla üretilebilmeleridir. E-max kronları, yüksek kaliteli monolitik bir lityum disilikat bloğundan hazırlanır. Diş hekiminin tek yapması gereken, dişleri hazırlamak, dijital bir tasarım yapmak ve onu CAD-CAM makine yazılımına entegre etmek ve işte! E-max kuronlar simantasyona hazır!
  5. Diş yapısının korunması; E-max mükemmel mukavemet ve kırılma direncine sahip olduğundan, bu kuronlar çok ince kesitlerde hazırlanabilir. Bu sadece optimal estetiği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hazırlık sırasında doğal diş yapısının minimum düzeyde aşındırılmasını gerektirir. Ne kadar çok diş yapısına sahip olursanız ağız sağlığınız o kadar iyi olur. Daha fazla diş yapısına sahip olduğunuzda dişiniz daha güçlü durur.
  6. Diş restorasyonu için çoklu seçenekler; E-max sisteminin en iyi yanı, sadece kuronlarla sınırlı olmamasıdır. Bu sistem aynı zamanda veneerler, inleyler, onleyler, overlayler ve köprüler üretmek için de kullanılabilir.

E-max teknolojisi ile tanışmak için bizimle hemen iletişime geçebilir randevu ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Daha önce Dr. Abdulkadir Narin’in kliniğimizde yapmış olduğu E-Max diş kaplama öncesi ve sonrası fotoğrafları için instagram adresimizden bizi takibe alabilirsiniz.