Makaleler

Nişantaşı BOTOKS®

NİŞANTAŞI BOTOKS®

Nişantaşı BOTOKS®, diş gıcırdatma ve hatta migren baş ağrıları gibi ağrılı ve sinir bozucu diş problemlerinin tedavisinde yardımcıdır.

Diş Gıcırdatma ve Sıkıştırma için Diş Botoksu

Kendinizi geceleri dişlerinizi gıcırdatırken veya sıkarken mi buldunuz? Öyleyse, diş hekiminiz size muhtemelen çene kaslarınızın yiyecek olmadan “çiğnediği” bir durum olan bruksizm teşhisi koymuştur. Dişlerinizi gıcırdatmak ve sıkmak hem ağzınızda hem de çenenizde ciddi hasara neden olabileceğinden, yetenekli bir diş hekimi dişlerinizi düzeltmek için diş restorasyon seçenekleri önerebilir. Ancak prosedüre daha sonra devam ederken (ki bu genellikle en iyi uzun vadeli seçenektir) ayrıca diş botoksu ile rahatlama sağlayabilir ve daha fazla hasarı hemen durdurabilirsiniz. Diş botoksu tedavileri aslında sizi diş gıcırdatma ve sıkma probleminizden kurtarabilir. Bunun nedeni, çene kaslarınıza Botoks enjekte edildiğinde onları gevşetmesi ve güçlü kuvvetlerini azaltmasıdır. Masster Botoks yazımızıda okuyabilirsiniz.

Nişantaşı BOTOKS® Tedavisi

Çene ağrınız mı var? O zaman Kaslarınız ile ilgili Problemleriniz Olabilir

Vücudunuz stres altında olduğunda, tüm vücudunuzda, özellikle de başınızda, yüzünüzde ve boynunuzda ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Bu yüzden bazen başımız ağrıyor! Ve stresiniz gerçekten kötüyse, o zaman zayıflatıcı migrenlerden bile muzdarip olabilirsiniz. Botoks bir kas gevşetici olduğu için, TMJ’ye (Temporomandibuler eklem ve kas bozukluğu) katkıda bulunan kas kasılmalarını azaltarak yüz ağrısını ve baş ağrısını önleyebilir. Diş Botoksu, migrenlerin aylarca geri gelmesini de engelleyebilir.

BOTOKS® ve Dermal Dolgu Maddeleri

Diş Botoksunun sağlayabileceği sağlık yararlarının yanı sıra, diş hekiminiz bazı kozmetik nedenlerle Botox enjeksiyonları da yapabilir. Botoks, alın kırışıklıkları ve “kaz ayağı” ile savaşmaya kesinlikle yardımcı olabilirken, Botox enjeksiyonlarını diş hekiminizden alınan dermal dolgu maddeleriyle eşleştirmek, gülümsemenizi güçlendirecek ve tüm yüzünüze daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

Dermal dolgular, ağzınızın etrafında oluşan gülme çizgilerini nazikçe tedavi etmek için kullanılır. Botoksun aksine, bu dolgular kasları hedef almaz, ancak cildinizi pürüzsüzleştiren doğal bir “jel” sağlar. Bu, gülüşünüzün tam kontrolünü sağlar! Dolgu tedavileri, ağzınızın çevresindeki hassas cilde ve dudaklarınıza doğal bir dolgunluk verir ve oldukça uzun sürebilir. Aslında, diş hekiminizden dermal dolgu maddeleri, isteğinize bağlı olarak yaklaşık altı aydan bir yıla kadar sürebilir.

Hemen Randevu Alın ve Problemlerinizi Giderelim

Diş Hekimi Dr. Abdulkadir Narin, gülümsemenize daha genç bir görünüm kazandırırken, TMJ (Temporomandibuler eklem ve kas bozukluğu)tedavisine yardımcı olabilir, sizi zayıflatıcı yüz ağrısından kurtarabilir ve zararlı diş gıcırdatmasını hafifletebilir. Diş sağlığınızı geri almanın ve daha az stresli görünmenin zamanının geldiğini düşünüyorsanız, bugün DentNis Implantoloji Ve Estetik Diş Kliniği’nde bir randevu alın.