Genel

Masseter Botoks Nedir?

Masseter Botoks, kronik diş sıkma ve gıcırdatma problemi olan bireylerin eklem kaslarına uygulanan botoks enjeksiyonları ile kasa cebren sıkmamayı öğretme metodudur.

Dental Botoks, Hipertrofik (aşırı büyümüş) halde ki ve güçlenmiş kasın bu yöntem ile normal düzeye getirilmesidir.

Dental Botoks yöntemi ile gün içinde konuşma ve yeme fonskiyonların da normal işlevlerde bir aksama yaşanmaz. Buna ilave olarak geceleyin oluşan diş sıkma isteği ortadan kaldırılarak kas normalleştirilir.

Dental Botoks, gülüş tasarımı tamamlanan estetik beklentisi tatmin edilen hastalarda uygulanır. Yüzde belirginleşmiş kas grubunu normal düzeye çekerek yüzdeki oval görüntüyü Bişektomi operasyonu ile desteklenmek suretiyle azaltarak kullanılabilir.

Gelin hemen bugün randevu alın ve gülüşünüzü güzelleştirelim.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Neden Yapılır?

Diş sıkma ve diş gıcırdatma problemi olan bireylerde bu sorunu gidermek ağız ve çevre dokularımızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Eklem kaslarımızın yüz şeklini istemediğimiz şekil değişmesine engel olmamıza olanak sağlar.

Online Randevu Alın

.

Masseter Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Diş sıkma ve gıcırdatma problemi olan bireylerin eklem kaslarına uygulanan botoks enjeksiyonlar ile diş gıcırdatmasından dolayı oluşan ağrılardan kurtulmamızı sağlar.

  • Bu tedavi sayesinde dişler arasında oluşabilecek boşlukları, dişlerin çarpık hale gelmesine engel olur ve dişlerin daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar.
  • Aşırı çalışan eklem kasları yüz şeklinin değişmesini sağlayabilir. Bu tedavimiz size daha yumuşak ve zarif bir yüz şekli sağlar.
  • Ağrıyı azaltır çok çalışarak gelişmiş masseter kasları ağız ve dişlerde ağrıya neden olur. Tedavimiz bu ağrıları gidermek konusunda oldukça önemli bir hamledir
  • Geceleyin diş sıkma isteği azaltılarak kas rahatlatılır.

Kimler Masseter Botoksu Yaptırabilir?

Çene şeklinden şikayetçi olan bireyler bu tedavimizden faydalanabilir. Diş sıkma ve diş gıcırdatması problemi yaşayanlar yaptırabilir. 18 yaş üstü bireyler yaptırabilir.
Aynı zamanda bu tedavi uygulamasına uygun olmayan bireylerde olacaktır. Genel sağlık durumunda problem olan, Gebe ve emziren annelerde bu tedavimiz asla önerilmez.

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Uygulaması Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dental Botoks yöntemi ile yeme konuşma fonksiyonlarının normal işlerinde bir problem yaşanmaz. Fakat sert gıdalar tüketmeye dikkat edilmelidir. Bu konuda estetik diş hekimi doktorumuz Abdulkadir Narin’in vereceği talimatlara dikkat etmeniz çok önemli. Yüzde hafif şişlik ve morarma olabilir gayet normaldir. Birkaç gün içerisinde kaybolacaktır. Anormal bir şişlik ve ağrı gibi problemler yaşarsanız lütfen bize danışın. Doktorunuzun talimatlarını takip edin.

Masseter Botoks Fiyatları 2023

Masseter Botoks Fiyatları 2023 Yılı itibari ile kliniğimizde tek seans olarak ve birden fazla seans şeklinde yapılmaktadır. Detaylara ilgili fiyatlar sayfamızdan ulaşabilirisiniz.