Bir Günde Implant

Bir Günde Implant

Bir Günde Implant Nedir?

Bir günde implant söylemiyle aslında diş hekimliği bünyesinde gerçekleşen bir önemli bir gelişmeden işlemlerden bahsetmekteyiz.
Çünkü hem estetik görünüm hem de çiğneme fonksiyonu açısından ağız yapısıyla doğal dişler gibi uyumlu; bedenimizin ve ruhumuzun vitrini niteliğindeki yüzle ahenkli bir şekilde bir ömür ağızda kalacak estetik implant dişler, günümüzde sahip olunan teknolojik yeniliklerle ve ilerlemelerle basitçe diş tedavisi olmanın ötesinde; ağız içerisinde adeta harmonik ve estetik bir duruş sergilemektedirler.

Bir Günde Implant Üstüne Diş

1 (Bir) günde implant ve ömür boyu garantili bir günde implant DentNis bünyesinde kullandığımız en son teknoloji ile 1 bir gün de gerçekleşmektedir. Bir günde implant ya da 1 günde implant ( aynı günde implant) estetik implant tedavisi artık mümkündür.

Bir günde implant; Implant ve bir günde uygulanan implant tedavisi zaman içerisinde kaydedilen teknolojik ilerlemelerle ve dijital sahada gerçekleştirilen ölçümlerle çok daha işlevsel ve estetik bir hal almış olup dayanıklılığı da aynı oranda artmıştır; aynı zamanda uzayan tedavi süreleri artık bir günde dahi gerçekleşir olmuştur. Yani aynı gün içerisinde hem implant yerleştirilmesi hem de bu implantların üzerine dişlerin konulması mümkündür. Bunun yanı sıra bu dijital ölçüm ve yapılandırmalarla implant tedavisinin gerekli tüm aşamalarını bir günde yapabilmekteyiz.

Bir Günde İmplant Nasıl Yapılır?

Dijital gelişmelerin ışığında ilerleyen dijital estetik diş hekimliği imkân ve yöntemleriyle artık bir günde implant yerleştirmeyi ve aynı gün içerisinde implan üzerine diş koymayı teknik anlamda mümkün kılmakta.

1 Günde Implant Avantajları

Dijital diş hekimliği kapsamında kullanılan teknik imkân ve yöntemlerle tedavinin tüm aşamalarında teknolojik ölçüm ve görüntüleme cihazlarından istifade edilmektedir. 3-D teknolojisi ile hastanın ağzının, dişlerin ve kemiklerin mevcut hali; diş etrafındaki yumuşak ve sert dokular dijital ölçüm aletleriyle taranır ve üç boyutlu olarak bilgisayar ortamına aktarılır.

Bir Günde Implant Nasıl Hazırlanır?

Alınan ölçümlere göre implantlar hazırlanır; bilgisayar ortamına rengi ve şekli belirlenen dişlerle bir gülüş tasarımı yapılır; hastayla mutabık olunduğu takdirde laboratuvar ortamında oldukça incelikli işlemlerle dişler hazırlanır; ardından implant yerleştirildikten sonra üzerine dişler konulur.  Görüldüğü üzere estetik implant tedavisi uygulama öncesinde her aşama için ayrı hazırlık gerektiren bir işlemdir ve tüm bu işlemleri klinik olarak bir günde yapabilmekteyiz.

Aynı Günde Implant

Dijital diş hekimliğinin altyapısı üç boyutlu ölçümlerden ve teknolojik cihazlardan oluşmaktadır. Bu sayede ağız ölçümlerindeki muhtemel hatalar ortadan kalkmakta; ağız ölçümüne göre birebir tedavi materyalleri hazırlanmakta; dijital ortamda tasarlanan diş formu sayesinde hasta tedavi sonrası oluşacak görüntüye dair fikir edinebilmektedir.Bu bakımdan aslında dijital diş hekimliği hastalarımıza tıpkı bir kıyafeti dener gibi dişlerinin muhtemel görünümü hakkında prova yapma imkânı da sağlamaktadır.Hastanın beklentileri ve ihtimaller dijital ortamda tatbik edilerek bir neticeye varılmaktadır. Bu sebeple dijital diş hekimliği bir günde implant operasyonunun teknik yapısını inşa etmekle kalmıyor; hastalarımıza bir günde implantın yanında bir günde estetik gülüş de kazandırıyor.

Bir Günde Implant Uygulaması

Kliniğimize başvurduğunuz takdirde öncelikle tanışma mahiyetinde bir ağız ve diş durumunuzu dijital yöntemle analiz ederiz; tek diş eksikliği gibi vakalarda kliniğe geldiğiniz aynı gün içerisinde implant dişinizin takılması mümkündür.Fakat birden fazla implant uygulanacaksa ve başka tedaviler de gerekliyse birkaç hafta gerekli olabilir.Aynı gün implant yerleştirilmesi ve aynı gün içerisinde implant üzerine dişin yerleştirilmesi hastalarımızın çoğunda uygulanabilir eğer ki hastanın ağzında kemik sağlığı yerindeyse.

Bu analizler sonucu nasıl bir tedavi uygulanacağına ve kaç aşamadan oluşacağına karar veririz. Bu tanışma faslından 3-5 gün sonrasında muhtemelen implant ve dişler ağzınıza yerleştirilmiş olur fakat burada atlanılmaması gereken husus vakanın sahip olduğu problemlerin boyutudur. Eğer ki birden fazla implant uygulanacaksa ve implant uygulamasından önce başka ön tedaviler gerekli ise bu süreç birkaç haftaya kadar uzayabilmektedir.Genel olarak söyleyebiliriz ki kliniğimize başvuran hemen hemen tüm hastalarımıza( şeker hastaları, kanser hastaları da dâhil) implant tedavisi uygulamaktayız.

Bir Günde Implant Ve Yeni Diş

Klinik olarak bir günde diş çekilmesi ve implant yerleştirilmesi tedavilerini tavsiye ediyoruz hatta bu uygulamalar diş kayıplarında öncelikli tavsiyemizdir.Dişin çekilmesine neden olan enfeksiyonun akut durumda olması, kemik dokusunun enfeksiyonlu olması gibi nedenler söz konusu değilse aynı gün dişin çekilip implant yerleştirilmesi estetik açıdan önereceğimiz bir uygulamadır.Fakat takdir edersiniz ki dişin çekilmesine neden olan birtakım enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklar olabilir; antibiyotik tedavisi gerekli olabilir.

Bu nedenle implant işleminden önce klinik olarak bu gibi rahatsızlıklara tedavi uygulanmalıdır. Ayrıca kemik dokusunda kayıplar yaşanmışsa ve implant tedavisi için kemikler elverişli değilse kemik ve doku oluşumuna yönelik tedavilerle implant işlemi için uygun zemin hazırlanmalıdır.

1 Günde Implant ve Diş Fiyatı

Bir günde implant tedavisinin gerektirdiği teknik altyapının fazla olması, gerekli dijital görüntüleme tekniklerinin daha rafine olması gerektiği için operasyonun daha komplike hale gelmesi nedeniyle teknik altyapı ve tedavi aşamaları yoğunlaştırılmalı; ön hazırlık süreci hızlandırılmalıdır. Bu ise tedavinin maliyetini yükseltmektedir. Fakat buna rağmen daha hızlı ve daha kalıcı bir çözüm olması sebebiyle aynı günde kaybedilen dişin telafi edilmesine olanak sağlaması maliyetli oluşunu implant tedavisi çok daha avantajlıdır. Implant fiyatları bilgisi için 2020 Yılı Implant fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!