Sık Sorulan Sorular

Makaleler

Lamine Diş (Yaprak Diş) Nedir?

Porselen Lamina Diş Nedir?

Sıkça Sorulan Sorular

Lamina dişlerin düşme ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Teknik olarak ideal şartlara uygun bir şekilde uygulandığı süreçte düşme ihtimali yoktur.

Düzenli bakımın yapılması durumunda bu kaplamalar yenileme istemez. Lamine sonrası sert besinler direk dişleriniz ile kırılmaması gerekmektedir. Olabildiğince çok sıcak ve çok soğuk yiyecek içecek tüketimine dikkat edilmelidir. Gece uyurken diş sıkma ya da dişlerini gıcırdatma hastalığı olan bruksizm hastaları mutlaka tedavi olmalılar.

Tırnak yeme alışkanlığı olunması durumunda bu alışkanlığın bırakılması gerekmektedir.

Dişlerin günlük olarak hem fırça hem de diş ipi yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir.

3 ayda ya da 6 ayda bir mutlaka diş hekiminize yapılan işlemler  doktor kontrolleri sağlanmalıdır.

Doğal dişleriniz ile ısırılmaması gereken sert cisimlere dikkat etmelisiniz. Lamina dişler ve doğal dişlerin birbirinden çok farkı olmadığı için kendi dişlerinize nasıl bakıyorsanız aynı şekilde lamina dişlerinize de aynı özeni göstermelisiniz.

Tasarım aşaması tamamlanmış süreçten sonraki aşama yaklaşık 1 hafta sürüyor. Eğer yapıştırma aşamasının ne kadar sürdüğünü merak ediyorsanız yaklaşık 15-20 dk sürmektedir.

Anestezi yapmamız gerekmiyor. Çünkü dişin üzerinde anestezi yapmayı gerektirecek bir işlem yapmıyoruz. Kendi dişinizin mevcut durumuna müdahale etmediğimiz için bir anestezi işlemi gerekmiyor.

En temel farkı şu şekilde özetleyebiliriz; Zirkonyum diş uygulanırken dişi kesmek zorunda kalıyoruz. Bir nedenden dolayı dişte oluşmuş bir problem var ve o bölgede problemi gidermemiz gerekir. Zirkonyum dişte dişi küçültme mecburiyetimiz varken lamina dişte tam tersi dişe hiç dokunmadan uygulama yapabiliyoruz.

Klinik olarak gülüş estetiği açısından yarattığı olumlu neticeler sebebiyle, lamina veneer en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden biridir. Tedavi bütünlüğü ve sonuçları itibariyle bu yöntemi tavsiye etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Makelelerimiz

WhatsApp Mail