Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama Nedir? 

Lamine Diş kaplama, dişleri beyaz olmayan kişilerde, diş araları açık ve dişleri çapraşık olan kişilerde uygulanır.

Lamine Diş kaplama, kanal tedavisi sonucunda siyahlaşan dişlerde, dişleri eğik ve çarpık olan hastalarda ve ön dişlerden birinde kırık olan hastalarda, hastanın 18 yaşını doldurmuş olması şartıyla uygulanmaktadır.

Lamine Diş (Yaprak Diş) Uygulaması

Lamine Diş (Yaprak Diş) en az üç aşamadan oluşmaktadır işlemin süreci. İlk aşamada hastanın diş yapısı kontrol edilerek tedaviye karar verilir. İkinci aşamada dişlerin boyları ölçülür, buna bağlı olarak kesimler sağlanır.

Lamine Diş (Yaprak Diş) Tedavi Süreci

Bu süreç ortalama 1 saat sürmektedir. Son aşama olan üçüncü aşamada ise kesilen porselen lamine dişlere yapıştırılmaktadır. Yapıştırma süreci de ortalama 2 saat sürmektedir. İlgili işlemlerin süresi diş sayısına bağlı olarak da değişmektedir.

Lamina Diş (Yaprak Diş) Kaplaması Avantajları

Yaprak Diş kaplama, renk olarak ışık geçirgenliği sayesinde oldukça doğal durmaktadır. İlk yapıştırmadan sonra kontrol edilip renk ton ve yapısı beğenildiği an dişler sabitlenebilmektedir.

Ağız temizliği kolay yapılabilmektedir. Şekillendirmesi 3 boyutlu yapılmakta olması sebebiyle çok rahat kullanım sağlanabilmekte ve direnci oldukça yüksektir.

Tek dişe ya da tüm dişlere uygulanabilmektedir ve gülüş tasarımı olarak çok güzel bir sonuç vermektedir.. Doğal olması sebebiyle hastanın kendi dişleriyle arasındaki fark anlaşılamamaktadır. Yiyecek ve içeceklerden dolayı renk değişimleri olmaz. Diş üzerinde diş küçültme gibi bir operasyon yapılmadan işlem sağlanır.

Lamine Diş Ücretleri ve Tedariği

Lamine Diş (Yaprak Diş) kaplama işlemi için malzemeler yurt dışından ithalatı sağlanmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da malzemeleri pahalı olabilmektedir.

Konuyla ilgili uzman bir doktor tarafından yapılmaması durumunda olumsuzluklarla karşılaşılabilmektedir.

Lamine Diş Tedavisi Sonrası

Lamine işlemi dişlere düzenli bakımın yapılması durumunda yenileme istemez. Lamine sonrası sert besinler direk dişleriniz ile kırılmaması gerekmektedir. Olabildiğince çok sıcak ve çok soğuk yiyecek içecek tüketimine dikkat edilmelidir. Gece uyurken diş sıkma ya da dişlerini gıcırdatma hastalığı olan bruksizm hastaları mutlaka tedavi olmalılar.

Tırnak yeme alışkanlığı olunması durumunda bu alışkanlığın bırakılması gerekmektedir.

Dişlerin günlük olarak hem fırça hem de diş ipi yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir.

3 ayda ya da 6 ayda bir mutlaka diş hekiminize yapılan işlemler  doktor kontrolleri sağlanmalıdır.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!