Art Enemal Bonding Tekniği

Art Enemal Bonding Tekniği Nedir? Yeni Nesil Bonding Teknikleri

Art Enamel Bonding Tekniği, Art Enamel Bonding Yöntemi “Estetik diş tedavilerinden ve gülüş tasarımı tekniklerinden beklentiniz nedir?” sorusu genel olarak yüzün ahengini tamamlayan sanatsal dokunuşlarla ışıltılı ve etkileyici bir gülüşe, bembeyaz nitelikteki dişlere sahip olmak şeklinde cevaplandırılır. Peki, gülüşteki bu ahengi sağlayan temel unsur nedir?  Elbette ki tasarlanan gülüşün ve dişlerin doğal görünümlü olması; kendi dişlerinizden ayırt edilememesi. Bonding estetik dolgu ve artenemal teknikleri ile bu sonuçları elde etmek oldukça mümkün.

Art Enemal Tekniği ile Nasıl Bir Sonuç Elde Edilir?

Art enemal tekniği, materyal ve teknik yapısı itibarıyla ön dişlerle uyumludur. Lokal diş boşluklarının, çürüklerin tedavisinde ve gülüş estetiği tasarımının tedavi aşamalarında faydalanılan bir tekniktir. Özellikle ön dişlerin formunu ve mine yapısını taklit ediyor olması ile diş estetiği açısından oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Artenemal; artificial ( yapay) ve enamelisation ( diş minesinin doğal oluşum evresi) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir kavram olup; bu teknikle diş yüzeyini oluşturan mine tabakası, mineyi taklit etme kabiliyeti olan artenemal ile değiştirilmektedir. Böylelikle müdahale edilen dişlerden ayırt edilemez nitelikte estetik bütünlük sağlarız, Nişantaşı’ndaki kliniğimizde uyguladığımız profesyonel yöntemler sayesinde yüzünüzün ahengine dâhil olur ve gülüşünüzle ışıltı saçar hale gelirsiniz.

WhatsApp
Bize Hemen Ulaşın.
Bizi Takip
Edin!